Według informacji podanych przez zagraniczny serwis branżowy Digitimes.com, Apple już myśli nad wyprodukowaniem drugiej wersji tabletu iPad. Ma on posiadacz dotykowy wyświetlacz wykonany w technologii OLED.
Jak dodaje portal Digitimes.com, informacje o zamontowaniu w iPad`zie wyświetlacza typu OLED, dziennikarze uzyskali od lokalnych producentów komponentów, które wykorzystywane są przez Apple. Przedstawiciele tych spółek stwierdzili, że obecnie Steve Jobs, szef Apple, prowadzi rozmowy z firmami w sprawie dostaw ekranów OLED o przekątnej 9,7 cala.
iPad z wyświetlaczem OLED miałby się pojawić na rynku najwcześniej w 2011 roku. Obecnie są to tylko plotki i nie wiadomo czy mają jakiekolwiek pokrycie z rzeczywistością.
Warto dodać, że ekrany OLED odzwierciedla zdecydowanie lepszą jakość obrazów niż LCD, a w dodatku generuje mniejsze zużycie energii. Jednak problemem mogą być koszty, ponieważ układ OLED jest zdecydowanie droższy niż LCD.