0

Nowy iPad z wyświetlaczem OLED?

0

ipad-2 Według informacji podanych przez zagraniczny serwis branżowy Digitimes.com, Apple już myśli nad wyprodukowaniem drugiej wersji tabletu iPad. Ma on posiadacz dotykowy wyświetlacz wykonany w technologii OLED.

Jak dodaje portal Digitimes.com, informacje o zamontowaniu w iPad`zie wyświetlacza typu OLED, dziennikarze uzyskali od lokalnych producentów komponentów, które wykorzystywane są przez Apple. Przedstawiciele tych spółek stwierdzili, że obecnie Steve Jobs, szef Apple, prowadzi rozmowy z firmami w sprawie dostaw ekranów OLED o przekątnej 9,7 cala.

iPad z wyświetlaczem OLED miałby się pojawić na rynku najwcześniej w 2011 roku. Obecnie są to tylko plotki i nie wiadomo czy mają jakiekolwiek pokrycie z rzeczywistością.

Warto dodać, że ekrany OLED odzwierciedla zdecydowanie lepszą jakość obrazów niż LCD, a w dodatku generuje mniejsze zużycie energii. Jednak problemem mogą być koszty, ponieważ układ OLED jest zdecydowanie droższy niż LCD.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *