Home Newsy Nowy 27 calowy iMac za miesiąc?
Nowy 27 calowy iMac za miesiąc?
0

Nowy 27 calowy iMac za miesiąc?

0

Ikona

W tym roku wyjątkowo często treść nieoficjalnych doniesień oraz rozmaitych plotek skupia się na możliwych nowościach sprzętowych jakimi na przełomie kilku najbliższych miesięcy ma uraczyć użytkownika firma z Cupertino. Wśród debiutów wymienia się między innymi iPada Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala, nową wersję Apple TV, czy też przekonstruowaną odsłonę komputera przenośnego.

Jakiś czas temu wspominano także o pracach nad aktualizacją linii maszyn desktopowych iMac, które rzekomo miały doczekać się wyświetlaczy Retina. Na ślad takich właśnie urządzeń natrafiono parę miesięcy temu w kodzie systemu OS X Yosemite, co tylko podsyciło niniejszy wątek. Najświeższe informacje zaś sugerują, iż wysokiej rozdzielczości doczeka się jedynie model iMaca o przekątnej ekranu 27 cali, a jego premiera odbędzie się na najbliższej konferencji Apple poświęconej głównie iPadom.

Nieoficjalnie szacuje się, iż wydarzenie to nastąpi 21 października. To właśnie wówczas firma z Cupertino zaprezentuje światu swoje nowe wersje tabletów, a przy okazji światło dzienne ujrzeć ma również wspomniane wyżej Apple TV.

Nowy iMac jak sugerują media będzie posiadał rozdzielczość ekranu 5K, czyli czterokrotnie wyższą niż obecny model. Pod jego obudową znajdzie się procesor Intel i7-4790K, a za grafikę odpowiedzialny będzie układ AMD, a nie jak do te pory Nvidia. Mniejsza odsłona iMaca doczeka się ekranu Retina dopiero po premierze chipów Intel Broadwell, czyli w przyszłym roku.

Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)