Nowe skórzane etui od firmy Belkin dla tabletu iPad
1

Nowe skórzane etui od firmy Belkin dla tabletu iPad

1

W ofercie iSource, oficjalnego dystrybutora Apple w Polsce, pojawiło się ciekawe etui, wykonane ze skóry naturalnej, które bardzo dobrze chroni, łatwą do porysowania obudowę tabletu iPad. Etui Belkin F8N375CW mieliśmy okazję testować przez niemal miesiąc.

Projektanci firmy Belkin zadbali nie tylko o estetykę zewnętrznej części etui, ale także o wewnętrzną wyściółkę. Miękki materiał, którym wyścielone jest wnętrze futerału, dodatkowo chroni obudowę naszego urządzenia, przed przypadkowym zadrapaniem, czy brudem, dzięki temu, że dobrze przylega do obudowy. W zasadzie nie ma większych szans aby przypadkowe drobinki piasku dostały się miedzy etui i obudowę.

Materiał użyty do wyścielenia etui, to mikrofibra, która w żaden sposób nie zniszczy iPada. Etui jest bardzo przyjemne w dotyku.


Prezentowany Belkin, to pokrowiec, który nie okrywa i niestety w żaden sposób nie zabezpiecza dotykowego ekranu. Po odklejeniu dużego rzepu, wystarczy wsunąć iPada do etui i z powrotem zakleić. Rzep bardzo dobrze się trzyma. Nie ma możliwości, by iPad wysunął się z pokrowca, gdy trzymamy go dziurą wylotową ku ziemi.


Grube i miękkie plecki pokrowca dobrze chronią urządzenie przed nieodpowiednim naciskiem na gadżet, podczas noszenia go w plecaku. Bez problemu ochroni iPada także przy upadku, o ile w trakcie lotu nie upadnie na szybę.


Na przednim obramowaniu pokrowca, producent wyciął otwór (według mnie zdecydowanie za duży), który daje dostęp światłu do czujnika oświetlenia. Bardzo spodobał mi się pomysł nakładki na przycisk HOME, który jest dodatkowo chroniony przed zarysowaniem. W przypadku pokrowców, które nie posiadają takiej nakładki, po pewnym czasie nasze urządzenie, tam gdzie okrywa je etui wygląda jak nowe, a na elementach nie osłoniętych, jak właśnie przycisk HOME, pojawiają się niestetyczne ryski, które nijak pasują do ładnej reszty.

Podobne zabezpieczenia znalazły się przy przycisku od zmiany poziomu głośności. To bardzo ładnie ze strony producenta, że zadbał o każdy szczegół ochrony tabletu.

Wyjątkiem jest Home. Szkoda. Można było go także zabezpieczyć.


Ogólne wrażenie z korzystania z tabletu odzianego w etui od firmy Belkin, jest całkiem niezłe. Pokrowiec jest bardzo dobrze wykonany. Szwy są mocne, a jakość użytej skóry naturalnej, bardzo dobra. Niestety za wysoką jakość, trzeba dość słono zapłacić. W ofercie iSource, prezentowany pokrowiec można zakupić w cenie 186 złotych brutto. To dużo. Jednak mając na uwadze, że sam iPad także nie należy do najtańszych, jego ochrona powinna być warta tych pieniędzy.

Cechy:

Materiał: skóra wysokiej jakości
Miękka podszewka z mikrofibry
Kolor czarny

Futerał można kupić na stronach iSource.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *