Home Newsy Nowe pakiety iLife i iWork dla każdego w praktyce
Nowe pakiety iLife i iWork dla każdego w praktyce
3

Nowe pakiety iLife i iWork dla każdego w praktyce

3

Apple podczas ostatniej konferencji prasowej obok nowości sprzętowych dumnie zaprezentowało także nową odsłonę swoich pakietów biurowych iWork oraz iLife.
Pojawienie się dużych aktualizacji dla tego oprogramowania miały zwiastować wcześniejsze doniesienia, o których pisaliśmy tutaj. W rezultacie odświeżenia doczekały się zarówno aplikacje mobilne jak i ich odpowiedniki dedykowane jabłkowym komputerom.

Te ostatnie oprogramowanie promowane przez załogę Apple jako darmowe w praktycznej rzeczywistości niestety okazało się płatne dla użytkowników, którzy zakupili ów soft poza dystrybucją Mac App Store.
Darmowy update dotyczy jedynie osób, które nabyły nowe modele komputerów lub niniejszy soft drogą internetową.

Istnieje jednak nie do końca uczciwy sposób zaktualizowania obu pakietów do najświeższej wersji.
Zatem jeśli na pokładzie swojego komputera posiadasz już starszą odsłonę iWork oraz iLife i zainstalowałeś niegdyś oba pakiety z nośnika CD możesz w prosty sposób obejść aktualne ograniczenia Apple.

Wystarczy z poziomu ustawień platformy OS X Mavericks wejść w zakładkę Języki i Region oraz wybrać opcję angielski jako główny język systemowy.
Następnie trzeba zrestartować urządzenie i udać się do sklepu z oprogramowaniem.


W Mac App Store na tym etapie czekać będzie do pobrania pojemnościowo spora dawka bezpłatnych uaktualnień.
Wystarczy je „ściągnąć” z serwera, ponownie zmienić systemowy język na polski, zrestartować komputer i cieszyć się z użytkowania nowego Pages, Numbers, Keynote, iPhoto oraz iMovie.

A co z GarageBand?
Ten bez względu na całą sytuację dostępny jest dla wszystkich za darmo. Wystarczy usunąć starą wersję aplikacji i ponownie zainstalować nową.

O świeżych funkcjach jakie znalazły się na pokładzie przytoczonego tu oprogramowania przeczytacie skrótowo na naszej stronie.

Apple zdaje sobie jednak sprawę z odnalezionej luki i liczy póki co na uczciwość, a tym samym moralne zachowanie użytkowników.
Nie wiadomo też jak Apple potraktuje niepokorne personalia, które w opisany powyżej sposób dokonały aktualizacji softu.
Stąd też przestrzegamy przed skutkami zastosowania w praktyce zamieszczonej wyżej instrukcji.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

Comment(3)

  1. Bzdura. Niestety nie wystarczy zmienić języka, ani też rejon, bo konto jest w polskim App Store. Jedyne co by pomogło to założenie konta np w amerykańskim App Store

    1. Nie zmieniasz rejonu. Zmieniasz język systemowy, wchodzisz w MAS i masz update dla pakietów. Co prawda mam dwa konta i robiłem aktualizację po stronie amerykańskiej jednak dostępna była ona także dla właścicieli Apple ID zarejestrowanych w kraju.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *