Home Newsy Nowe MacBooki uruchamiają się same
Nowe MacBooki uruchamiają się same
0

Nowe MacBooki uruchamiają się same

0

Zaprezentowane podczas minionej konferencji Apple nowe modele MacBooka Pro zostały dość mocno odświeżone konstrukcyjnie. Zmiany widoczne są gołym okiem. Odchodzono ich obudowy, zaimplementowano większy gładzik z technologią Force Touch oraz klawiaturę z mechanizmem motylkowym drugiej generacji.

Na pokładzie nowych maszyn do użytku oddano także nowe złącza USB typu C, które wyeliminowały port MagSafe i standard USB-A. Dodano też do oferty kolor obudowy Space Gray i zrezygnowano z podświetlanego logo Apple na obudowie. Największą jednak nowością w droższych wersjach MacBooka Pro jest panel dotykowy OLED umiejscowiony nad klawiaturą, który zmienia interakcję użytkownika z komputerem. Ten element jednak dostępny jest w dwóch z trzech zaprezentowanych urządzeń, czyli flagowej wersji MacBooka Pro z ekranem 13 i 15 cali.

Na tym jednak nie kończą się innowacje z jakimi będzie miał do czynienia użytkownik. Okazuje się bowiem, iż nowe komputery uruchamiają się same zaraz po otwarciu pokrywy ekranu. Oznacza to, że nie trzeba, tak jak w przypadku starszych maszyn, wciskać przycisku Power. Niestety wiąże się to również z pominięciem dźwięku uruchamiania systemu. Od 1998 roku czynności tej towarzyszīł charakterystyczny gong, którego właśnie zabraknie w nowych maszynach.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowe MacBooki uruchamiają się same

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)