Home Newsy Nowe komputery iMac i zewnętrzny monitor dopiero w przyszłym roku
Nowe komputery iMac i zewnętrzny monitor dopiero w przyszłym roku
0

Nowe komputery iMac i zewnętrzny monitor dopiero w przyszłym roku

0

Już w ten czwartek Apple zaprasza zainteresowanych na konferencję, której mottem przewodnim będzie hasło „Hallo again”. Wiele plotek sugeruje, iż tego dnia świat ujrzy dość mocno odświeżoną wersję MacBooka Pro i być może kolejne odsłony komputerów iMac oraz zewnętrzny monitor o rozdzielczości 5k.

Te ostatnie typy podważa w swoim raporcie analityk Ming Chi Kuo z firmy KGI Securities. Jego zdaniem za trzy dni Apple zaprezentuje wyłącznie nowości dotyczące linii jabłkowych laptopów, zaś maszynę all-in-one oraz zewnętrzny monitor ujrzymy prawdopodobnie dopiero w pierwszej połowie 2017 roku. Powód? Urządzenia nie są jeszcze gotowe.

W opinii analityka 27 października do oferty sprzętowej giganta z Cupertino trafi 13 calowa wersja MacBooka oraz MacBook Pro w odsłonie z ekranem 13 oraz 15 cali. Ten ostatni doczeka się po blisko 4 latach dość daleko idących zmian w konstrukcji. Przede wszystkim odchudzona zostanie obudowa komputera. Na pokładzie laptopa ma znaleźć się dotykowy panel OLED, który zastąpi tradycyjne przyciski funkcyjne klawiatury. Ta ostatnia dostanie wsparcie dla mechanizmu motylkowego, czyli charakteryzować się będzie niskim skokiem klawiszy tak jak ma to miejsce w przypadku MacBooka z ekranem 12 cali.

Kolejną nowością ma być czytnik Touch ID wbudowany w przycisk Power komputera. Znikną też tradycyjne porty USB i złącze MagSafe, które zastąpi standard USB-C oraz Thunderbolt 3.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowe komputery iMac i zewnętrzny monitor dopiero w przyszłym roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *