Home Newsy Nowa usługa sieciowa Apple
Nowa usługa sieciowa Apple
0

Nowa usługa sieciowa Apple

0

Ikona

Od ponad roku użytkownicy urządzeń dotykowych od Apple mogą cieszyć się funkcją zdalnej Blokady Aktywacji, której celem jest uniemożliwienie dostępu do zawartości sprzętu osobom niepowołanym. Z poziomu aplikacji Find My iPhone, bądź jej webowej wersji w prosty sposób można zablokować, a nawet wyczyścić z wszelkich danych prywatne, skradzione lub zagubione urządzenie.

Niestety oddana wraz z systemem iOS 7 usługa posiada także drugie, nieprzychylne użytkownikowi oblicze funkcjonalności. Prawdziwą plagą bowiem są sprzedawane obecnie na rynku wtórnym urządzenia z włączoną blokadą, czego skutkiem jest zakup sprzętu niezdatnego do użycia. Do tej pory zweryfikowanie faktu o aktywności usługi było czynnością ciężką do przeprowadzenia jeśli nie napisać, że niemożliwą.

1

Apple postanowiło jednak udostępnić narzędzie pomocne w sytuacjach opisanych powyżej. Na specjalnej stronie od dnia dzisiejszego można sprawdzić jeszcze przed nabyciem urządzenia z tak zwanej drugiej ręki, czy jest ono objęte procedurą wspomnianych zabezpieczeń, czyli czy nałożona została na nie Blokada Aktywacji. Po udaniu się pod wskazany adres należy podać numer IMEI urządzenia, bądź jego numer seryjny i kliknąć w przycisk Dalej. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by w sytuacji dla użytkownika niekorzystnej zdjąć blokadę i tym samym umożliwić normalne użytkowanie sprzętu. Proces dezaktywacji zabezpieczeń opisany został na stronie wsparcia technicznego Apple.

Źródło: AppAdvice

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)