0

Nowa Opera dla Mac

0

opera-mac Nowa Opera dla Mac jest teraz ponad dziesięciokrotnie szybsza od wersji 10.10. Dzięki zestawowi funkcji dostosowanych do komputerów z systemem Mac Opera zapewnia użytkownikom ulepszony kontakt z Internetem.

Nowa Opera została zaprojektowana z myślą o Mac. Najnowsza wersja zawiera ulepszony interfejs, integrację Cocoa, gesty multi-touch trackpad i wsparcie dla Growl. To, w połączeniu z beprecedensową szybkością możliwą dzięki nowemu silnikowi javascriptowemu Carakan i nową bibliotekę graficzną Vega, zapewnia szybszy i bezproblemowy kontakt z Internetem. Nowa wersja Opera to także wsparcie najnowszych standardów, m. in. dla SVG i wideo HTML 5.

opera-mac-2

5 powodów, dla których warto wypróbować Operę dla Mac:

1. Największa szybkość – skorzystaj z najszybszej na świecie przeglądarki dostosowanej do Maka, która jest teraz dziesięć razy szybsza od poprzedniczki
2. ?Zmakowany? interfejs – nowy interfejs Opery jeszcze lepiej odpowiada potrzebom użytkownika, wprowadza ujednolicony pasek narzędzi i odnowiony design.
3. Dotykowa nawigacja – gesty Multi-touch trackpad sprawiają, że przeglądanie sieci jest jeszcze większą frajdą. Użyj funkcji ?pinch to zoom?, dwóch palców do przewijania, trzech – do powrotu do poprzedniej strony i czterech w historii przeglądania.
4. Przeglądanie z turbodoładowaniem – podczas surfowania na Maku w przeciążonej i wolnej sieci, np. na lotnisku lub w pociągu, na ratunek przychodzi Opera Turbo, zapewniając najszybsze ładowania się stron niezależnie od przeciążenia. Testy pokazują, że Opera Turbo zapewnia ok. 65% szybsze przeglądanie w Edge i ok. 50% szybsze – w sieci 3G.
5. Wspaniała grafika – Opera dla Mac wg testów porównawczych oferuje najbardziej zaawansowaną dzisiaj bibliotekę graficzną (w Canvas) dostępną dla Mac.

– Wszyscy użytkownicy Maka, którzy cenicie szybkie przeglądanie, poznajcie proszę Operę – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Opera zapewnia niezmienną wydajność nawet w przeciążonej sieci, dając ludziom najszybszy kontakt z Internetem, który idzie w parze z zestawem wydajnych funkcji, dostosowanych nareszcie do potrzeb użytkowników Maka.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *