Nowa jakość dźwięku dzięki głośnikom MM-1 od Bowers and Wilkins
0

Nowa jakość dźwięku dzięki głośnikom MM-1 od Bowers and Wilkins

0


Bowers & Wilkins, ceniony na całym świecie producent high-endowego sprzętu audio, znany m.in. z legendarnego Zeppelina, stacji dokującej do iPoda i kolumn Nautilus, odsłania nowe akcesoria dla audiofilów. Na polskim rynku pojawiły się głośniki MM-1, dzięki którym muzyka z Twojego komputera zabrzmi jak na prawdziwym koncercie.

Do tej pory fani komputerowej rozrywki byli skazani na niski standard dźwięku, generowanego przez słabej jakości głośniki wbudowane w monitor, bądź zewnętrzne, podłączane do karty dźwiękowej. Ten czas się skończył.

Sprzętu MM-1 od Bowers & Wilkins nie należy mylić z tradycyjnymi głośnikami komputerowymi. Choć doskonale radzą sobie w tej roli, są czymś znacznie więcej. To profesjonalne głośniki hi-fi, które zmniejszono, by mogły spokojnie zmieścić się na biurku
i nie zajmować jego roboczej części.

Stworzone są przez zespół projektantów Native Design, kierowanych przez Mortena Warrena, spod ołówka których pochodzi wielokrotnie nagradzana stacja dokująca Zeppellin. Jednak nie znaczy to, że tylko świetnie wyglądają. Ich podstawową zaletą jest to, że niesamowicie brzmią, przekształcając komputer w doskonały system stereo hi-fi.

Choć stworzono je z myślą o podłączeniu do Maka lub PC, nie są uzależnione od poziomu jakości oferowanego przez wyjście komputera. Pobierają strumień sygnału audio przez cyfrowe wyjście USB, a następnie konwertują go wewnętrznie na sygnał analogowy.

Nie ma potrzeby zakupu subwoofera, ponieważ gwarantują mocny i wyrazisty bas, zapewniony przez technologię Dynamic EQ. Docenią je zwłaszcza gracze i miłośnicy filmów. Wyjście AUX pozwala na podłączenie ich również do innych urządzeń, w tym do iPoda i odtwarzaczy CD/DVD.

Głośniki MM-1 dla każdego nowoczesnego M

Głośniki MM-1 sprawią, że Twoje mieszkanie zabrzmi. W ich wnętrzu kryją się elementy zaprojektowane oryginalnie dla głośników Nautilus, używanych w najlepszych studiach nagraniowych, w tym Abbey Road. Jednym z nich jest tuba, która tłumi rezonans i daje czysty dźwięk o wysokiej częstotliwości. To pierwsze na rynku małe głośniki, z których można wydobyć doskonały dźwięk, dzięki technologii opartej na zaawansowanych układach cyfrowej obróbki dźwięku – Digital Signal Processing. Dopasowując charakterystyki częstotliwości sygnału do zadanego poziomu głośności, technologia zapewnia dynamiczne basy oraz bogate i detaliczne brzmienie, niezależnie od preferowanych ustawień głośności.

Dodatkowo, dla wygody użytkowania nie tylko podczas pracy przy komputerze, są wyposażone w ergonomiczny owalny pilot, pozwalający na sterowanie z dowolnego miejsca pokoju zarówno głośnikami, jak i aplikacjami muzycznymi na komputerze (iTunes, Windows Media Player). Jednak muzyka z nich przekroczy granice pokoju – MM-1 sprawdzą się
w każdym M.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *