0

Nokia zamierza walczyć z iPhone`m i Google

0

Producent telefonów komórkowych Nokia traci udziały w rynku zaawansowanych urządzeń mobilnych. Rynek zdobywa Apple telefonem iPhone oraz telefony z systemem Google Android. Jednak Nokia w 2010 roku zaatakuje rynek nowym Symbianem.

W trzecim kwartale 2009 roku firma Nokia sprzedała 16,4 mln smartphone?ów, to oznacza, że w porównaniu z drugim kwartałem 2009 roku firma sprzedała o pół miliona mniej zaawansowanych komórek. Fiński producent szacuje, że na całym świecie w trzecim kwartale sprzedano 47 mln zaawansowanych telefonów, czyli o 6 mln więcej niż w drugim kwartale.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, mniejszą sprzedaż smartphone?ów firmy Nokia można tłumaczyć między innymi kłopotami z dostawą niektórych części do produkcji komórek (jak np. kamer). Jednak inną przyczyną spadku jest zbyt uboga oferta dotykowych telefonów marki Nokia oraz ich niezbyt łatwa obsługa.

Dlatego coraz więcej udziałów w rynku nowoczesnych telefonów komórkowych odbierają Nokii między innymi iPhone, BlackBerry i telefony z systemem Google Android. Jednak już w pierwszej połowie 2010 roku na rynku mają pojawić się pierwsze telefony komórkowe z nowym systemem Symbian Version 2, który będzie bardziej dostosowany do nowoczesnych komórek z dotykowymi ekranami. A do końca 2010 roku mają pojawić się telefony z nowszym systemem Symbian Version 4.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *