0

Nokia pozywa Apple za iPada

0

ipad-2 Firma Nokia po raz kolejny wychodzi na ścieżkę wojenną z Apple. Tym razem chodzi o naruszenie praw patentowych fińskiego producenta w najnowszym urządzeniu Apple iPad. Nokia zarzuca Apple wykorzystywanie kilku technologii opracowanych przez producenta z Finlandii.

Nokia twierdzi, że Apple użyło jej technologii do produkcji tabletu internetowego iPad 3G. Dokładnie chodzi o technologię wzmocnienia głosu transmisji danych oraz montażu anteny, która ma zmniejszyć zużycie miejsca w obudowie, a także zwiększyć jej moc. Ostatni wniosek dotyczy usługi pozycjonowania, które stosowane są w aplikacjach. W tej chwili nie ma informacji na jakim etapie jest sprawa.

Wcześniej Nokia oskarżyła Apple o naruszenie patentów w iPhone, później firma z Cupertino kontratakowała i złożyła wniosek przeciwko Nokii. Jednak dwa ostatnie pozwy złożyła Nokia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *