0

Nielimitowany Internet w Plusie, zablokuje sieć jak w O2 UK?

0

3_009

Szybki, tani i do tego nielimitowany – taki powinien być bezprzewodowy dostęp do Internetu. Niestety na taką ofertę w naszym kraju musimy jeszcze trochę poczekać. Może to i dobrze, bo patrząc na problemy sieci O2 z Wielkiej Brytanii, nie warto się śpieszyć z taką ofertę bez odpowiedniego przygotowania. Sieć Plus GSM natomiast powoli zaczyna badać teren pod nielimitowany dostęp do sieci. Swoim abonentom oferuje usługę iPlusopobieracz, i to za darmo.

Na łamach Financial Times możemy przeczytać wywaid z Robinem Dunne’em, prezesem brytyjskiego operatora O2, w którym to prezes tłumaczy powody kiepskiego działania internetu, które głównie zauważalne są w dużych miastach. Przeprosił on także klientó z Londynu, którzy od ponad pół roku zgłaszają problem z działaniem sieci. Niestety nie mamy dla nich dobrych wieści, jak zapowiedział Dunne będzie jeszcze gorzej, a winę za taką postać rzeczy ponoszą abonenci sieci O2 (sick!). Popualrny u tego operatora telefon iPhone, generuje niezwykle duży ruch w sieci. Abonenci mając nielimitowany dostęp do internetu, pobierając bardzo duże ilości danych w niewielkich odstępach czasu. Do tego dochodzą wszelkie aktualizacje programów, które pobierane są przy każdorazowym uruchamianiu jakiejkolwiek aplikacji na tym telefonie.

Narzekanie na urządzenie i klientów, to nie wszystko, co robi prezes w kierunku polepszenia przepustowości sieci. Już wkrótce możemy się spodziewać rozbudowy sieci internetowej w Londynie o kolejne 200 nadajników.

Nas jednak bardziej ciekawi jak z internetowym ruchem radzą sobie nasi rodzimi operatorzy. Co prawda komórkowy Internet nie jest jeszcze tak bardzo popularny na wyspach, a do tego ograniczony limitami transferowymi. Jednak osoby, które już teraz korzystają z internetu przez komórkę nie raz zauważyły, że jednego dnia Internet działa lepiej, drugiego gorzej, pomimo że z siecią łączymy się z tego samego miejsca i przeglądamy te same zasoby sieci.

Na duży ruch sieciowy najprawdopodobniej przygotowany jest Plus. Dla swoich klientów operator przygotował ofertę nielimitowanego dostępu do zasobów sieci. Niestety tylko w nocy. Usługa oferowana jest od 22 grudnia ubiegłego roku. Skierowana jest do wszystkich Abonentów mobilnego internetu iPlus, którzy pobierają lub wysyłają pliki o dużych rozmiarach. Dzięki tej usłudze ściągnięcie filmu z kina internetowego, gry kupionej przez internet lub nocna aktualizacja systemu operacyjnego nie będzie stanowić problemu.

iPlusopobieracz umożliwia niemal nieograniczoną transmisję (nawet do 100 GB miesięcznie) w godzinach – od północy do 9 rano. W ten sposób wszystkie dane wysłane i odebrane przez 9 godzin nie są wliczane do limitu iPlus, dzięki czemu można swobodnie korzystać z zasobów sieci.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *