Nie działa przycisk HOME w iPhone 3G

Nie działa przycisk HOME w iPhone 3G

0

Przycisk HOME, który znajdziemy w każdym telefonie iPhone, ale także w odtwarzaczach iPod Touch ulega uszkodzeniom sporadycznie. Większość związanych z nim problemów, spowodowana jest ingerencją użytkownika we wnętrze telefonu, lub sam przycisk najzwyczajniej ulega zużyciu. Są jednak sytuacje, gdzie zawodzi także elektronika. Przedstawiamy solucję na rozwiązanie tych problemów w przypadku modelu 3G. Jeżeli przycisk został uszkodzony z powodu urwania jednego ze styków lub po prostu się zużył, należy go wymienić. Zaleca się jednak zlecenie tej czynności profesjonalistom, ponieważ by dostać się do taśmy przycisku HOME, należy pierw rozkleić szybę od ramki. Błędne wykonanie tej czynności spowoduje, że zniszczymy i szybę i uszczelkę szyby, a często nawet samą ramkę.

Jeżeli taśma przycisku jest sprawna, a guzik mimo to nie działa, należy sprawdzić przejścia na drodze sygnału przycisku HOME i w przypadku jej przerwania, poprowadzić obejście.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *