Nie działa Ci Internet w iPhone?

Jeżeli po włożeniu nowej karty SIM obcego operatora nie działają wam wszystkie usługi sieciowe – Internet, MMS, Tethering, itd. – należy zainstalować nowe ustawienia sieciowe – tak zwaną konfigurację. W przypadku normalnego telefonu odbywa się to tak, że wchodzi się na stronę nowego operatora i wysyła konfiguracje sieciową specjalnym SMSem konfiguracyjnym. W przypadku iPhone jest niestety dużo trudniej.

41

Wchodzimy z poziomu Safari pod adres https://help.benm.at/help.php Przesuwamy stronę w dół, po czym wybieramy zakładkę Mobileconfigs. Z listy dostępnych krajów wybieramy Poland. Wybieramy naszego operatora.

Po wybraniu jednego z operatorów, wyświetli nam się okno podobne do tego poniżej – wybieramy Instaluj.

51

Ignorujemy wyświetlony komunikat i wybieramy Zainstaluj. Rozpocznie się instalacja profilu. Kiedy profil zostanie zainstalowany, wybieramy Gotowe, a następnie restartujemy iPhone’a.

Wskazówka: Ustawienia WPmobi oraz myAvon są te same, co dla sieci Orange; Mobilking dla Ery; Plus zaś dla: 36i6, Sami Swoi, Mova oraz Simplus.


Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(10)

  1. Nie polecam tego sposobu z iPhone 4, mam w AT&T ze ściągniętym simlockiem i po instalacji profilu Orange wyskakuje „Awaria SIM” itd. po odinstalowaniu oczywiście jest OK.

  2. Po wejsciu w Safari i wpisaniu tej strony wuskakuje Nie można otworzyć strony Safari nie moze otworzyć tej strony, gdyz nie ma połączenia internetowego ;/

  3. Po wejściu na ta stronę nie mogę znaleść tej zakładki stronę przeladowuje się na inny adres? Help 😉
    mam to samo,rozgryzł ktoś to?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *