Nie działa Ci Internet w iPhone?

10

Jeżeli po włożeniu nowej karty SIM obcego operatora nie działają wam wszystkie usługi sieciowe – Internet, MMS, Tethering, itd. – należy zainstalować nowe ustawienia sieciowe – tak zwaną konfigurację. W przypadku normalnego telefonu odbywa się to tak, że wchodzi się na stronę nowego operatora i wysyła konfiguracje sieciową specjalnym SMSem konfiguracyjnym. W przypadku iPhone jest niestety dużo trudniej.

 

41

Wchodzimy z poziomu Safari pod adres  http://help.benm.at/help.php Przesuwamy stronę w dół, po czym wybieramy zakładkę Mobileconfigs. Z listy dostępnych krajów wybieramy Poland. Wybieramy naszego operatora.

Po wybraniu jednego z operatorów, wyświetli nam się okno podobne do tego poniżej – wybieramy Instaluj.

 

51

Ignorujemy wyświetlony komunikat i wybieramy Zainstaluj. Rozpocznie się instalacja profilu. Kiedy profil zostanie zainstalowany, wybieramy Gotowe, a następnie restartujemy iPhone’a.

Wskazówka: Ustawienia WPmobi oraz myAvon są te same, co dla sieci Orange; Mobilking dla Ery; Plus zaś dla: 36i6, Sami Swoi, Mova oraz Simplus.

 


Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.