Home Newsy Nazwa iWatch także zarejestrowana w innych krajach
Nazwa iWatch także zarejestrowana w innych krajach
0

Nazwa iWatch także zarejestrowana w innych krajach

0

Logo 1

Przy okazji niedawnych doniesień dotyczących rozszerzenia przez firmę Apple ochrony znaku towarowego o klasę 14, czyli biżuterię i zegarki wczęto kolejne spekulacje wokół tegorocznej premiery tajemniczego urządzenia iWatch. Sama nazwa zaś już w zeszłym roku miala zostać zastrzeżona przez kalifornijską firmę w kilku państwach.

Dziwił jednak fakt, iż na liście lokalizacji nie znalazły się Stany Zjednoczone, Chiny oraz kraje Unii Europejskiej, czyli rynki, które generują największy przychód ze sprzedaży jabłkowych produktów. Okazuje się jednak, iż rejestracji takiej dokonała inna firma, której nazwa brzmi Brightflash USA LLC. Najprawdopodobniej została ona założona w tymże celu, a wszystko po to by uśpić czujność mediów i zachować w tajemnicy niespodziankę jaką ma być premiera naręcznego zegarka.
Powyższe informacje ma potwierdzać osoba prawnika, która zarówno w firmie Apple jak i Brightflash USA LLC zajmuje się sprawami własności intelektualnej. Wspomniane przedsiębiorstwo ma być również zarejestrowane po tym samym adresem, co podmioty zastrzegające w przeszłości nazwę dla jabłkowego tabletu, czy usługi CarPlay.

Źródło: AppleInsider

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)