0

Nauczanie w stylu Apple

0

nauczanie1

W dniach 23 i 24 marca br. odbyła się konferencja oraz interaktywne warsztaty The Education Leadership Series: Learning With Apple dla branżu edukacyjnej. Wydarzenie dotyczyło najnowszych rozwiązań firmy Apple, dedykowanych szkołom oraz uczelniom wyższym. Warszawski hotel Sheraton zgromadził łącznie ponad 120 dyrektorów szkół, nauczycieli, wykładowców oraz kierowników ds. informatyzacji placówek.

Konferencja Learning With Apple służyła zaprezentowaniu publicznym i niepublicznym placówkom oświatowym najnowszych technologii i trendów w edukacji, za pomocą szkoleń, konferencji oraz dedykowanych ofert promocyjnych.

Obie części wydarzenia zostały zwieńczone sukcesem – zarówno część dla dyrektorów i pracowników szkół, jak i ta dla kadry uczelni wyższych. Cieszymy się z frekwencji, ale przede wszystkim z ogromnego zainteresowania sesjami interaktywnymi, prowadzonymi przez szkoleniowców Apple, podczas których każdy uczestnik miał do dyspozycji MacBooka i samodzielnie sprawdzał narzędzia, które uatrakcyjnią i udoskonalą nauczanie – mówi Magdalena Mroczkowska z firmy iSource S.A.

nauczanie2

Podczas wspólnego wykładu uczestnicy zapoznali się z nowymi kompetencjami w zakresie technologii cyfrowej, zaś w trakcie sesji fakultatywnych mieli okazję zobaczyć i ocenić proponowany przez Apple programu nauczania i zdobywania wiedzy w zakresie tworzenia treści oraz wspierania pracy zespołowej m. in. rozwiązanie Podcast Producer. Dla kierowników ds. IT odbyła się sesja dotyczące zarządzania cyfrowym środowiskiem nauczania.

Warszawskie edycje Apple Leadership Series zwieńczyły sesje pt. Nauka z Apple i nowe perspektywy, podczas których przedstawiono metody systematycznego podnoszenia poziomu nauki i stworzenia nowoczesnego środowiska nauczania w każdej klasie i sali wykładowej, z wykorzystaniem narzędzi i multimediów.

Wydarzenie przyciągnęło zainteresowanych z całej Polski. Limit 60 miejsc podczas każdego dnia wypełniły w szczególności osoby odpowiedzialne za informatyzację szkól, nauczyciele, pracownicy IT oraz dyrektorzy, którym zależy na pracy w nowoczesnych placówkach. Pierwszego dnia przybyli goście ze szkół podstawowych, liceów, gimnazjów i bibliotek z całej Polski, a drugiego reprezentanci największych w Polsce uczelni wyższych. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele organizacji pozarządowych i wydawnictw. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest pod adresem: https://www.isource.pl/main.php?p=233&m=6

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *