Home Newsy Następca OS X Mavericks i iOS7 w przygotowaniu
Następca OS X Mavericks i iOS7 w przygotowaniu
0

Następca OS X Mavericks i iOS7 w przygotowaniu

0

Oficjalna wersja OS X Mavericks najprawdopodobniej ukaże się za kilka dni podczas konferencji dotyczącej nowych iPadów lub w jej okolicach.
Od paru tygodni też użytkownicy dotykowych urządzeń od Apple mogą korzystać z siódmej odsłony systemu mobilnego i choć pełen jest on niedociągnięć, to załoga z Cupertino nie próżnuje i prowadzi już intensywne prace nad nowymi wersjami obu swoich platform.

Jak donosi bowiem serwis iMore powołując się także na doniesienia pochodzące ze strony 9To5Mac trwa właśnie mozolny proces przygotowywania świeżych systemów do przyszłorocznej konferencji WWDC poświęconej deweloperom.
Niewiele jednak wiadomo o samym OS X. Według szczątkowych informacji desktopowa platforma miałaby być oznaczona wersją 10.10 i posiadać kodową nazwę Syrah.
Interfejs miałby również zostać gruntownie przeprojektowany i zbliżyć się wyglądem do przenośnego iOS7 robiąc w ten sposób milowy krok do przodu pod kątem strony wizualnej.

Więcej wiadomo natomiast o iOS8, w którym znacznemu udoskonaleniu ulec ma natywna aplikacja Mapy. Ma ona całkowicie wspierać wprowadzony wraz z iPhonem 5S komponent M7, poszerzyć się o informacje komunikacji miejskiej oraz kaligrafię wnętrz budynków.

Źródło: 9To5Mac, iMore

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *