Naprawa WiFi w iPhone Serwis Szczecin. Wyszarzone WiFi w iPhone nie pozwala włączyć WiFi? To usterka układu WiFi.

Naprawa WiFi w iPhone Serwis Szczecin. Wyszarzone WiFi w iPhone nie pozwala włączyć WiFi? To usterka układu WiFi.

Naprawa WiFi w iPhone Serwis Szczecin. Wyszarzone WiFi w iPhone nie pozwala włączyć WiFi? To usterka układu WiFi.

0

Nie działa WiFi w iPhone? Chcesz uruchomić bezprzewodowy internet WiFi w iPhone, ale funkcja jest wyszarzona i nie pozwala przesunąć suwaka, aby włączyć WiFi lub telefon po prostu nie wykrywa dostępnych sieci? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości.

Usterki WiFi w iPhonie zdarzają się bardzo często. Na szczęście najczęściej są wynikiem błędu logiki oprogramowania, a rozwiązanie problemu z WiFi nie jest trudne i usterkę można naprawić samodzielnie za pomocą kilku ustawień w menu iPhone’a. Warunek? Funkcja WiFi musi być aktywna i pozwalać uruchomić WiFi. Problem z WiFi, który rozwiążemy samodzielnie może dotyczyć wyłącznie braku możliwości podłączenia się do wykrytej sieci WiFi lub w niektórych warunkach braku wyświetlania sieci w menu.

Jak naprawić WiFi w iPhone samodzielnie? 

Przede wszystkim pamiętaj, że brak możliwości podłączenia się telefonem do domowego WiFi niekoniecznie musi być spowodowane awarią telefonu. Najczęściej brak możliwości podłączenia do WiFi w domu jest spowodowane lokalną awarią dostawcy internetowego lub routera. Zanim więc zaczniesz martwić się uszkodzonym telefonem, zrestartuj router w swoim domu i sprawdź czy problem sam nie zniknie po tym restarcie.

Jeżeli mimo zrestartowania domowego routera nadal nie możesz się podłączyć do WiFi, choć inne urządzenia komunikują się z nim prawidłowo, dopiero zacznij szukać problemu w swoim telefonie. Pierwszym krokiem powinno być zrestartowanie ustawień sieciowych telefonu.

Jak zresetować ustawienia sieciowe w iPhone? 

Problem z WiFi w iPhonie niemal zawsze kończy się wraz ze zrestartowaniem ustawień sieciowych systemu iOS w Twoim telefonie. Aby zresetować ustawienia sieciowe, wystarczy uruchomić Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe. Następnie wpisujemy kod zabezpieczający do urządzenia. Telefon uruchomi się ponownie. Nie stracisz żadnych danych z urządzenia. Skasowaniu ulegną wyłącznie dane dotyczące połączeń z sieciami WiFi. Konieczne będzie ponowne wpisanie haseł do sieci WiFi.

Po zrestartowaniu ustawień sieciowych i ponownym uruchomieniu telefonu, łączymy się ponownie z domową siecią WiFi. Problem powinien zostać rozwiązany, połączenie z siecią dostępne.

Naprawa WiFi w iPhonie, które nie działa 

Router działa prawidłowo, a zrestartowanie ustawień sieciowych w iPhone nic nie dało? Nie mamy dobrych wiadomości. Najpewniej problem leży po stronie sprzętowej, a konkretnie w układzie WiFI_RF odpowiedzialnym za komunikację bezprzewodową w ramach WiFi oraz Bluetooth.

O ile naprawa WiFi w iPhone 6 i starszych nie jest jeszcze zbyt skomplikowana i wprawny elektronik jest w stanie ją zrealizować nie mając do czynienia z samymi urządzeniami Apple, o tyle w każdym nowszym modelu wymiana układu WiFi nastręcza dodatkowych trudności.

Od modelu iPhone 6S naprawa WiFi poza wymianą samego układu WiFi-RF, wymaga również demontażu pamięci NAND urządzenia oraz wykonania odblokowania pamięci do współpracy z nowym układem WiFi. W innym wypadku numer MAC ADRES nowego układu nie sparuje się z naszym telefonem, a wymiana układu WiFi, mimo że wykonana prawidłowo, nie pozwoli na przywrócenie tej funkcjonalności.

Pamięć NAND to układ scalony będący niejako „dyskiem twardym” telefonu. To na niej zapisane są wszystkie Twoje zdjęcia, filmy, ale też oprogramowanie telefonu itd. Dlatego też zaleca się wykonanie kopii zapasowej przed oddaniem telefonu do działań serwisowych. Bo choć nie ma konieczności czyszczenia telefonu w trakcie realizacji naprawy, zdarzają się sytuację, że taki zapis pamięci na czysto staje się konieczny. To wiąże się z ich wyczyszczeniem.

Jakie są objawy uszkodzonego układu WiFi w iPhonie?

  • Brak możliwości nawiązania połączenia z siecią WiFi
  • Brak możliwości nawiązania połączenia Bluetooth z akcesoriami
  • Wyszarzona ikona WiFi w Centrum sterowania
  • Wyszarzony suwak od WiFi w menu telefonu
  • WiFi uruchamia się, ale sieci się nie wyświetlają
  • WiFi działa, ale zasięg jest bardzo słaby
  • Telefon nie uruchamia się, a jego pobór prądu wynosi stałe 505mA

Ile trwa naprawa WiFi w iPhone? 

Układ WiFi oraz układ NAND to układy scalone lutowane powierzchniowo. Do wykonania naprawy wymagana jest precyzja i wysokiej klasy sprzęt techniczny jak również wykwalifikowani technicy.

Stopień skomplikowania usterki sprawia, że należy się liczyć z około 2-3 dniami rozłąki z urządzeniem, co jest uwarunkowane aktualną kolejką i modelem urządzenia, którego dotknęła awaria.

Gdzie mogę naprawić WiFi i Bluetooth w iPhone? 

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii, które realizujemy w około 20 minut, bez kasowania danych z pamieci. Serdecznie zapraszamy!

Adres:

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

🗺 Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

Czy mogę wysłać telefon do naprawy WiFi i Bluetooth w iPhone? 

Nasza firma od wielu lat oferuje serwis w opcji door-to-door, gdzie kurier przyjeżdża po urządzenie, dostarcza je do naszego serwisu, a następnie bezpieczną i ubezpieczoną przesyłką kurierską wraca do Klienta pod wskazany adres. Zrealizowaliśmy w ten sposób już kilka tysięcy napraw, głównie tych po zalaniu, ale także wymiany ekranów czy właśnie baterii. Zachęcamy do skorzystania z wygodnej i bezpiecznej usługi wysyłkowej. Wystarczy przejść na stronę https://applemobile.pl/zglos-naprawe-wysylkowa-telefonu-iphone/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wszystkie informacje otrzymamy mailem.

Naprawa WiFi w iPhone Serwis Szczecin. Wyszarzone WiFi w iPhone nie pozwala włączyć WiFi? To usterka układu WiFi.

5/5 - (36 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.