Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+

0

Delikatna taśma klawisza Home w iPhone 7 i 8 to jeden z najczęściej uszkadzanych elementów telefonu podczas nieumiejętnej wymiany ekranu w tych telefonach. Rezygnacja przez Apple z klawiszy mechanicznych na rzecz dotykowych dodatkowo skomplikowało sprawę – uszkodzenie taśmy jest równoznaczne z brakiem klawisza HOME w tych modelach. W Serwis APPLEMOBILE.PL mamy jednak rozwiązanie, które pozwala przywrócić sprawność klawiszowi HOME w iPhone 7 i 8 oraz ich większych wersjach Plus.

Klawisz HOME inaczej nazywany klawiszem POCZĄTEK, to przycisk znajdujący się pod ekranem telefonów Apple od początku jego istnienia, czyli wersji 2G z 2007 roku do modelu 8+ włącznie. Klawisz pozwala na powrót z uruchomionej aplikacji do głównego menu, a także umożliwia skorzystanie z multitaskingu czy asystenta głosowego Siri. Bez sprawnego klawisza HOME obsługa telefonu jest bardzo utrudniona, a bez uruchomionego wirtualnego przycisku Assitive Touch w zasadzie niemożliwa.

Wraz z pojawieniem się iPhone 7, Apple zrezygnowało z dotychczasowych mechanicznych klawiszy Touch ID na rzecz dotykowych opartych o współpracę z silnikiem haptycznym, imitującym wrażenie naciskania przycisku dotykowego, który w rzeczywistości nie porusza się.

Niestety nowy cyfrowy klawisz przypisany do płyty głównej, nie może być zastąpiony nowym w przypadku jego uszkodzenia, gdyż nie sparuje się z inną płyta główną.

W celu przywrócenia urządzenia do pełni działania, dotychczas konieczna byłą obsługą w oparciu o serwis producenta, niestety bardzo kosztowną, a na obecną chwilę biorąc pod uwagę wartość iPhone’a 7, wręcz nieopłacalna. Obsługa w oparciu o serwis producenta polega na wymianie całego frontu telefonu (ekranu wyświetlacza) wraz z czujnikami, kamerą, głośnikiem i nowym klawiszem Touch ID parowanym za pomocą urządzenia Horizon. Elementy te są wymieniane niezależnie od tego czy w naszym telefonie są one sprawne czy też nie. To generuje gigantyczny koszt w okolicach 1000 złotych za wykonanie takiej usługi.

Najczęstsze przyczyny niedziałającego klawisza Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ 

  • Nieumiejętny demontaż klawisza Home podczas przekładania przycisku ze starego ekranu przy wymianie ekranu.
  • Wadliwy łącznik klawisza HOME w ekranie LCD
  • Wadliwy układ U10 na taśmie klawisza HOME
  • Przełamana, przedarta taśma flex klawisza HOME
  • Uszkodzony konektor klawisza HOME w wyniku ingerencji cieczy bądź nieumiejętnej naprawy
  • Zużycie elementów klawisza HOME w wyniku eksploatacji
  • Mechaniczne uszkodzenie klawisza HOME w wyniku upadku/uderzenia

 

Naprawa HOME w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ w Serwis Apple Szczecin APPLEMOBILE.PL

Naprawa/Regeneracja klawisza Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ w naszym serwisie realizowana jest na dwa sposoby – w ramach pogwarancyjnego serwisu oraz w ramach serwisu producenta. W przypadku serwisu pogwarancyjnego klawisz podlega naprawie i regeneracji w warunkach serwisowych w naszej siedzibie.

Realizujemy naprawy przycisków Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ z uszkodzonymi mechanicznie konektorami. Wymieniamy również taśmy łącznika klawisza HOME oraz regenerujemy klawisze po ingerencji cieczy. Ponadto oferujemy wymianę układu U10 odpowiedzialnego za prawidłową pracę Touch ID.

W przypadku uszkodzenia mechanicznego klawisza HOME (przerwana taśma flex, uszkodzonych sensor czytnika) oferujemy naprawę w oparciu o serwis producenta.


Polega ono na wymianie frontu urządzenia wraz z nowym klawiszem Touch ID oraz ich parowaniem i kalibracją. Po wykonaniu usługi Klient otrzymuje gwarancję Apple na wykonaną usługę. Klawisz HOME oraz czytnik linii papilarnych będą działały prawidłowo.

Serwis APPLEMOBILE.PL oferuje także alternatywne rozwiązanie, którego zaletą jest przede wszystkim trzykrotnie niższa ceną niż skorzystanie z usługi w oparciu o serwis producenta. Oferujemy montaż specjalnie spreparowanego klawisza JC, instalowanego zamiast fabrycznie zainstalowanego przycisku HOME w Twoim telefonie. Klawisz JC działa w dokładnie taki sam sposób jak fabryczny przycisk dotykowy Apple. Różnicą jest nawiązanie połączenia BT z urządzeniem. Dzięki temu otrzymujemy w pełni sprawny telefon z normalnie działającym klawiszem HOME. Minusem tego rozwiązania jest brak obsługi czytnika linii papilarnych. Sposób działania przycisku można zobaczyć na filmie:

Posiadamy klawisze JC na miejscu. Mogą być one zainstalowane w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+.

Bezpłatna diagnoza w APPLEMOBILE.PL

Jeżeli klawisz HOME w Twoim telefonie nie działa, oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzenia oraz wycenę możliwych działań pozwalających na przywrócenie urządzenia do sprawności.

Gdzie naprawić klawisz HOME w iPhone?

 

Jeżeli masz zbitą szybkę w iPhone i chcesz ją szybko i profesjonalnie wymienić na nową, to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlacza zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.