Naprawa iPhone i iPod po zalaniu ? co robić?
0

Naprawa iPhone i iPod po zalaniu ? co robić?

0

Co raz większa ilość telefonów iPhone i odtwarzaczy muzycznych iPod, która trafia do naszego serwisu, przestaje działać z powodu zalania ich różnego rodzaju płynami, po kąpiele w toaletach włącznie. Czego nie robić z urządzeniem, kiedy wpadnie do wody, by szanse na jego uratowanie były jak największe?iPhone, który wyląduje w toalecie, lub zostanie zalany piwem jeszcze wcale nie jest skazany na odejście w zaświaty. Oczywiście, jak każde urządzenie elektryczne, ani iPhone, ani iPod nie lubi kontaktu z wodą. Woda powoduje zwarcia w obwodach elektrycznych, osadzanie się korozji, degradację laminatu i miedzianych mikrostyków, w ostateczności powoduje zapłon układów elektronicznych. By uniknąć tych ostatnich – zapłonu i degradacji, pod żadnym pozorem nie suszy sprzętu na własną rękę i nie próbuj go ponownie uruchomić, przez podłączenie do niego zasilacza, albo kabla podłączonego do komputera. I nie chodzi to wcale o to, że twój sprzęt po takiej czynności najprawdopodobniej będzie się nadawał na śmieci, chodzi przede wszystkim o twoje bezpieczeństwo!

Końcówka mocy zamontowana w iPhonie, podczas działania na zwarciu na przykład spowodowanym przez kontakt z cieczą, może z powodu wysokiego prądu tak się rozgrzać, że bez większego problemu przetopi plastikową obudowę telefonu i zrobi ci krzywdę!

Jeżeli twój iPhone, lub iPod został zalany, jak najszybciej udaj się do serwisu tych urządzeń. Omijaj szerokim łukiem serwis autoryzowany – iPhone i iPod posiada wiele czujników wilgoci, które od razu spiszą twój telefon na śmietnik, a cenny czas ucieka.

Polecamy skorzystanie z usług serwisu AppleMobile.pl, który zajmuje się miedzy innymi ratowaniem telefonów iPhone, odtwarzaczy iPod, a także tabletu iPad, przed nieodwracalnymi uszkodzeniami związanymi z kontaktem z cieczą.

Niezależnie, czy twój telefon był 1 sekundę w wodzie, czy przeleżał w nim całą noc, nasi serwisanci bezpłatnie sprawdzą, czy urządzenie nie zaczęło korodować, a w razie potrzeby i za zgodą klienta, podejmą próbę jego reanimacji.

Zainteresowanych naprawą iPhone lub iPod po zalaniu, zapraszamy po więcej informacji na temat naszej oferty serwisowej, na stronę https://Serwis.AppleMobile.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *