Home Newsy Napad na Apple Store w Berlinie
Napad na Apple Store w Berlinie
0

Napad na Apple Store w Berlinie

0

Ikona

Miniona premiera sprzedażowa iPhone’a 6 w Niemczech obok tłumów kupujących i sporego dopływu gotówki posiada także drugi, mniej optymistyczny przebieg wydarzeń. Jak donosi bowiem agencja informacyjna Associated Press w zeszły piątkowy poranek w berlińskim Apple Store przy ulicy Kurfürstendamm doszło do napadu z bronią w ręku.

Trzech zamaskowanych sprawców zajścia sterroryzowało, a następnie ukradło konwojentowi kasetę z gotówką, którą ten właśnie odbierał z jabłkowego sklepu. Według ustaleń świadków oraz policji przestępcy uciekli z miejsca zdarzenia czarnym sedanem, który chwilę później porzucili i spalili w odległości dwóch kilometrów od Apple Store. Poszukiwania winnych napadu wciąż trwają. Apple nie komentuje jednak tego wydarzenia, nie są póki co także znane szkody materialne.

Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwszy tego typu incydent, w którym obiektem staje się berliński sklep z urządzeniami od Apple. W grudniu zeszłego roku niezidentyfikowani sprawcy staranowali szybę wystawową tejże placówki, a następnie ukradli znajdujące się w niej gadżety. Tylko w zeszłym roku na terenie Berlina zanotowano 7 zorganizowanych kradzieży, których celem były duże sklepy z elektroniką.

Źródło: Forbes

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)