Najważniejsze cechy Inteligentnych gniazdek (Smart plug). Sprawdź co warto wiedzieć.

Najważniejsze cechy Inteligentnych gniazdek (Smart plug). Sprawdź co warto wiedzieć.
0

Inteligentne gniazdka to kolejny, kluczowy element wchodzący w skład naszego systemu SmartHome. Czym dokładnie są gniazdka Smart Plug i co warto o nich wiedzieć?

Jak działają inteligentne gniazdka?

Gniazdka Smart Plug to nowoczesne urządzenie, które może stanowić niezwykle przydatne dopełnienie naszej domowej infrastruktury ukierunkowanej na oszczędności oraz komfort przebywania w naszym prywatnym zaciszu. Z pozoru inteligentne gniazdka wyglądają jak typowe nakładki, które jednak zapewnią nam zupełnie nowe, ważne z punktu widzenia optymalizacji kosztów funkcje.

Inteligentne gniazdka pozwalają nam uzyskać zdalną kontrolę nad działaniem gniazdek oraz urządzeniami podpiętymi do nich. Z poziomu aplikacji w smartfonie lub specjalnego huba wszyscy domownicy mogą kontrolować stan gniazdka, włączając lub wyłączając je. W równie prosty sposób możemy zautomatyzować działanie wszystkich inteligentnych gniazdek w domu, programując ich automatyczne wyłączanie podczas nocy i ponowne uruchomienie nad ranem. To pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić czas i energię, ale przede wszystkim pieniądze, które każdego miesiąca odpływają w postaci rachunku za energię elektryczną.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów inteligentnych gniazdek – zarówno tych podstawowych, jak również nieco bardziej zaawansowanych, które wyposażone panel informują nas o poborze energii elektrycznej danego urządzenia i innych, przydatnych parametrach.

Co możemy zyskać stosując inteligentne gniazdka?

Holding digital tablet in cozy living room with fireplace on background. smart home app.

Inteligentne gniazdko to dla wielu osób zbędny zakup, który w praktyce nie daje nam zbyt wielu korzyści. Ot, kolejny gadżet, którym możemy pochwalić się przed znajomymi. Za tą koncepcją jednak kryje się znacznie więcej. To przede wszystkim oszczędności oraz komfort przebywania w przestrzeni, w której wiele żmudnych, codziennych czynności wykona się automatycznie.

Inteligentne gniazdka doskonale wpasowują się w system inteligentnego domu, który wyposażony inteligentne oświetlenie, inteligentne ogrzewanie i możliwość sterowania innymi urządzeniami codziennego użytku zapewnia nam maksimum satysfakcji z życia. Oszczędność pieniędzy to jednak najważniejsza cecha, o której powinniśmy pamiętać, zastanawiając się nad zakupem tego urządzenia. Nie zapominajmy jednak o innych, równie istotnych korzyściach wynikających z zastosowania inteligentnych gniazdek. Wraz z nimi zyskujemy:

  • Kontrolę zużycia energii;
  • Możliwość ustawienia harmonogramu włączania i wyłączania gniazdek;
  • Funkcję wykrywania zwarcia;
  • Wizualizację dotychczasowego poboru energii.

Smart plug to realna odpowiedź na ten problem – technologia, która samodzielnie, lub z naszą pomocą wyeliminuje zbędne straty energii i zapewni nam bezpieczeństwo, wewnętrzny spokój związany z działaniem na rzecz środowiska, a także dodatkowe pieniądze, które wydamy na to, co naprawdę lubimy.

Jak inteligentne gniazdko łączy się z resztą systemu SmartHome?

Holding digital tablet with blank screen for copy paste in cozy living room with dog and fireplace on background. Mockup image for smart home app

Czy podłączenie inteligentnego gniazdka jest dużym wyzwaniem? Na szczęście nie. Praktycznie każdy model smart plug pasuje do tradycyjnych gniazdek a parowanie urządzenia z siecią WiFi i dedykowaną aplikacją przebiega bez zbędnych komplikacji. W niektórych modelach inteligentnych gniazdek przyda się jednak centralka, która umożliwi prawidłowe działanie systemu smart ogrzewania.

Gniazdka te mogą być również częścią bardziej zaawansowanej infrastruktury SmartHome, sterowanej za pomocą huba Apple czy Google. To za pomocą takiego panelu sterowania możemy zdalnie zarządzać pracą gniazdek, ale też wszystkimi innymi elementami naszego systemu, jakim jest inteligentny dom.

5/5 - (4 votes)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *