Home Newsy Najpopularniejsze błędy związane z programem iTunes

Najpopularniejsze błędy związane z programem iTunes

Najpopularniejsze błędy związane z programem iTunes
0

Przede wszystkim musimy krótko omówić, czym jest błąd iTunes i dlaczego może on wystąpić na Twoim urządzeniu. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn błędów iTunes, a ich rozważenie może pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania dla danego urządzenia. Błąd iTunes w najprostszej postaci oznacza, że na koncie iTunes użytkownika wystąpił jakiś błąd, który uniemożliwia jego normalne działanie na urządzeniu komputerowym. Zazwyczaj użytkownik otrzymuje komunikat „wystąpił nieznany błąd” wraz z numerem błędu; każdy numer błędu odnosi się zwykle do nieco innego problemu. Zapoznanie się z nimi przed próbą naprawy urządzenia może ułatwić ogólne naprawienie błędów iTunes.

Błędy w iTunes

Gdy pliki zostaną przeniesione ze swoich oryginalnych lokalizacji poza iTunes, program nie wie, jak je ponownie odnaleźć i wyświetla alert przy próbie odtworzenia przeniesionego utworu. Komunikat ten może się również pojawić, jeśli muzyka była pierwotnie przechowywana na dysku zewnętrznym lub sieciowym, który nie jest obecnie podłączony do komputera, albo jeśli oryginalne pliki muzyczne zostały usunięte. Aby sprawdzić, gdzie iTunes szuka brakującego pliku, zaznacz utwór i naciśnij klawisze Control oraz I (na komputerach z systemem Windows) lub Command (na komputerach Mac). Gdy otworzy się okno Uzyskaj informacje o utworze, kliknij w nim w zakładkę Plik. Na dole powinna być widoczna ostatnia znana lokalizacja pliku na komputerze. Możesz użyć tej informacji, aby wskazać iTunes z powrotem ten plik, gdy zapyta, czy chcesz go zlokalizować. Jeśli pliki zostały przypadkowo przeniesione do Kosza lub Kosz nie został on opróżniony, znajdź znajdujące się w nim elementy, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub Control-click) w plik lub folder, który chcesz uratować, a następnie wybierz opcję Przywróć (Windows), Jeśli ścieżka lokalizacji pliku wskazuje na niepodłączony dysk zewnętrzny lub sieciowy, podłącz go do komputera, aby iTunes mógł ponownie zobaczyć utwory.

Błąd w bibliotece iTunes

Jeśli wszystkie utwory w bibliotece iTunes wyświetlają błąd z wykrzyknikiem, program prawdopodobnie zgubił lokalizację folderu iTunes Muzyka/Media; może się tak zdarzyć, jeśli skopiujesz folder iTunes na dysk zewnętrzny, aby zwolnić miejsce na głównym komputerze. Upewnij się, że oprogramowanie nie zakłóca pracy urządzenia: Jeśli masz oprogramowanie, które uniemożliwia działanie niektórych portów USB, lub oprogramowanie, które zakłóca komunikację iTunes z serwerami przywracania Apple, to iTunes będzie się denerwować i wyrzucać błędy przywracania, które sprawią, że będziesz mieć zły dzień. Upewnij się, że nie masz ustawionych żadnych ustawień oprogramowania, np. zmodyfikowanego pliku hosts, które mogłyby zakłócać działanie iTunes. Sprawdź połączenie z Internetem: może się zdarzyć, że w trakcie długiego procesu przywracania połączenie internetowe przestało działać poprawnie. Upewnij się, że router bezprzewodowy działa normalnie i że żaden kabel nie został odłączony. Warto również sprawdzić ustawienia internetowe/bezprzewodowe komputera Mac lub PC, aby upewnić się, że masz dostęp do Internetu.

Nie wiesz jak odblokować swojego Iphone’a za pomocą iTunes? Sprawdź poradnik na stronie

https://testoria.pl/poradniki/poradniki-telefony-i-tablety/komunikat-polacz-z-itunes-na-iphone-co-zrobic-gdy-telefon-jest-zablokowany/

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.