Home Newsy Najpopularniejsze aplikacje mobilne w Apple Store

Najpopularniejsze aplikacje mobilne w Apple Store

Najpopularniejsze aplikacje mobilne w Apple Store
0

Chciałbyś zaoferować swoim Klientom nowe rozwiązania, ale nie masz pomysłu, jak zmienić ich ścieżkę zakupową? Przekonaj się, jakie aplikacje mobilne są obecnie dla użytkowników iOS niezbędne! Smartfony to obecnie najpopularniejsza metoda korzystania z sieci, warto więc wiedzieć, jakie trendy królują obecnie w e-commerce (i nie tylko!), a także jak myślą Twoi potencjalni Klienci.

Rozrywka, komunikacja, a może nauka? Jakie aplikacje mobilne są najchętniej pobierane?

Prawda jest taka, że na telefonie znajdziemy aplikacje mobilne z każdej kategorii. Możliwości personalizacji, dostęp do darmowych aplikacji oraz potrzeba zorganizowania sobie czasu (zarówno wolnego, jak i w pracy) sprawiają, że kwestie popularności w tym temacie są bardzo indywidualne. Statystyki jednak nie kłamią – wśród najpopularniejszych aplikacji w kategoria muzyka można wymienić Spotify oraz Shazam. Co to oznacza? Nie tylko słuchamy muzyki, chcemy też móc ją znaleźć w każdej sytuacji – nic dziwnego, że na podobne opcje decydują się również sklepy internetowe. Opcja ta umożliwia wrzucenie zdjęcia danej odzieży, na co w odpowiedzi aplikacja pokaże Ci podobne ubrania z oferty. Jeśli chodzi o organizację pracy, tutaj od dawna najwyższe miejsce na podium zajmuje Notion. Aplikacja jest wygodna, intuicyjna i darmowa – czego chcieć więcej? Kolejną apką, która zajmuje wysokie miejsce w Apple Store, jest SkyCash, ułatwiający płatności za bilety, parkingi, rachunki oraz taksówki. Nie możemy też zapomnieć o Messengerze oraz WhatsApp – bez nich komunikacja z rodziną i przyjaciółmi byłaby niemożliwa!

Jak pandemia wpłynęła na popularność aplikacji mobilnych?

Długie zamknięcie zdecydowanie wpłynęło na trendy w aplikacjach mobilnych. Stąd też rozwój kategorii sportowej, począwszy od całych zestawów ćwiczeniowych, aż po przyjemne chwile z jogą. Również kategoria związana z nauką ma się bardzo dobrze – jeśli chcesz poznawać języki obce, a może badać gwiazdy razem z telefonem, nic nie stoi na przeszkodzie! Warto tutaj wspomnieć też o aplikacji Squid, która pozwala pogrupować tematycznie interesujące Cię artykuły, wieści oraz wywiady z całego świata, dzięki czemu masz dostęp tylko do najważniejszych informacji. Aplikacje mobilne rządzą się swoimi prawami – jednak nawet wśród nich można wymienić kilka trendów. Przede wszystkim mają one nam jak najbardziej ułatwiać życie. Po drugie, jak widać na przykładzie SkyCash – oczekujemy bezpiecznych, szybkich płatności internetowych, niezależnie od tego, czy chodzi o zakup biletu na autobus, czy nowe spodnie. Po trzecie – nie zależy nam już na tym, aby być w sieci wszędzie, selekcjonujemy informacje i dbamy o to, aby nie narażać się na nadmiar newsów. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku aplikacji, obsługującej sklep internetowy, postawić na ciekawe powiadomienia push oraz e-mail marketing. Inspirujący newsletter z pewnością pomoże Ci zatrzymać uwagę Klienta na dłużej! A jeśli jeszcze nie masz pomysłu na swoją aplikację mobilną, zgłoś się do software house Appchance i sprawdź, co doradzą Ci specjaliści w tej branży!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *