Home Newsy Najnowsze wyniki finansowe Apple
Najnowsze wyniki finansowe Apple
0

Najnowsze wyniki finansowe Apple

0

Ikona

Znane są już wyniki finansowe Apple za trzeci, ostatni kwartał fiskalny 2014. Na minionej parę dni temu konferencji gigant z Cupertino przedstawił swoją kondycję finansową na forum publicznym. Co ciekawe wygląda ona dość zaskakująco biorąc pod uwagę brak znaczących premier produktowych.

Przedstawiony raport finansowy może poszczycić się optymistycznymi wynikami sprzedaży poszczególnych urządzeń. Wciąż wysokie zaszczytne miejsce na liście sprzętowej zajmuje iPhone generując największą cześć z ogólnych zysków firmy. Jego sprzedaż na przełomie ostatnich czterech miesięcy uplasowała się na poziomie 35 milionów sztuk, czyli o 4 miliony więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Większe z dotykowych urządzeń odnotowało jednak spadek. 13,2 miliona sprzedanych iPadów to o ponad milion mniej niż dwanaście miesięcy temu, co jak sugerują analitycy może mieć związek z nasyceniem rynku tabletów oraz brakiem znaczących premier sprzętowych. Mniejsze zainteresowanie tego typu urządzeniami dotyczy większości producentów.

Zaskakująco dobrze wypadają zaś komputery od Apple. Maki sprzedały się w odniesieniu do Q3 2013 w ilości większej o 600 tysięcy sztuk osiągając poziom 4,4 milionów egzemplarzy. Spory spadek cechuje natomiast iPoda, choć malejące z rok na rok zainteresowanie tym urządzeniem nikogo już nie dziwi.
Łączne przychody giganta z Cupertino wyniosły 37,4 miliarda dolarów, zaś zysk netto 7,7 miliarda dając obraz lepszej niż rok temu kondycji finansowej Apple. Fakt ten nieco zaskakuje biorąc pod uwagę panujący obecnie zastój w premierach produktowych spółki.

Apple szacuje zamknąć bieżący, pierwszy kwartał fiskalny na poziomie kształtującym się pomiędzy 37, a 40 milionów dolarów przychodu.

Źródło: Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)