Home Newsy Najlepszy laptop dla grafika? Apple!
Najlepszy laptop dla grafika? Apple!
0

Najlepszy laptop dla grafika? Apple!

0

Nie każdemu odpowiada interfejs, a przede wszystkim cena urządzeń z jabłuszkiem. Jest jednak jedna grupa użytkowników, którzy wiedzą, że liczy się tylko ten system. To graficy, którzy uwielbiają Apple. Dlaczego warto go wybrać do prac graficznych?

Unikalne oprogramowanie

Komputery z systemem iOS Mac słyną z ilości dostępnych aplikacji dla grafików. Niektóre są płatne, ale lwia część jest zupełnie darmowa. Co więcej, te dostępne na iPhone i iPad zrewolucjonizowały sposób, w jaki użytkownicy rysują czy obrabiają zdjęcia. Nie potrzebują już profesjonalnego i skomplikowanego oprogramowania, które zajmuje dużo miejsca.

Zamiast tego szkicują w podróży czy na spacerze, a za pomocą kilku dodatkowych dotknięć ekranu obrabiają swoje prace. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto kupić laptop Apple dla grafika, to już wiesz – nie ma prostszego sposobu na kreatywność w biegu, a później prostą edycję efektów swojej pracy. Użytkownicy telefonów z Androidem nic nie tracą, gdy przynajmniej na laptopie mają dostęp do niezwykłych aplikacji Apple. Tymczasem właściciele telefonu i laptopa z jabłkiem w logo mogą z łatwością przesyłać prace między urządzeniami i kończyć na laptopie to, co zaczęli na telefonie.

Dla grafika – tylko laptop Apple

Dlaczego warto przekonać się do systemu stworzonego pod okiem Steva Jobbsa? Wystarczy porównać płynność pracy i jej efekty w aplikacjach dla grafików czy fotografów na Windows i Mac. To, co w Windowsie bywa toporne, na komputerze Apple działa płynniej i bardziej intuicyjnie. Od kilku lat Microsoft stara się nadrobić te różnice i rzeczywiście da się już znaleźć ciekawe odpowiedniki na Windowsie.

Nadal pozostaje jednak faktem, że w branży kreatywnej Apple to standard. Osoby zatrudnione w agencji reklamowej raczej będą musiały przyzwyczaić się do tego, że wszyscy współpracownicy mają system iOS Mac. Dlatego warto mieć go również u siebie w domu czy telefonie. Ułatwi to dzielenie się plikami, ale też poprawianie projektów w tych samych programach, jakie w komputerach na swoich biurkach mają współpracownicy. Windows bywa popularniejszy wśród grafików działających solo. Szczególnie tych, którzy interesują się aspektem mocy swojego sprzętu w odniesieniu do ceny.

Apple – dlaczego jeszcze warto?

Nie można też zapomnieć o prozaicznym fakcie: graficy lubią otaczać się ładnymi przedmiotami. Wśród sprzętów innych marek można szukać na własną rękę zgrabnego laptopa i na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego. Jednak kto nie ma czasu, ten może w ciemno wybierać laptopy z systemem Mac. Ich design jest spójny od początku historii marki, a charakterystyczne złote czy białe obudowy – niezmienne. Kolejnym powodem, dla którego warto mieć laptop Apple, jest wyjątkowo szeroki wybór wymiennych obudów, które pozwalają dodatkowo personalizować sprzęt.

Dobry laptop to w przypadku tych, którzy mają styczność z klientami twarzą w twarz również kwestia wizerunku i prestiżu, jaki zapewniają piękne urządzenia Apple. Dlatego warto oszczędzać, by do prezentacji graficznych czy przygotowywania rysunków w domu mieć profesjonalny sprzęt, który robi wrażenie.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.