0

Najlepsze rozwiązania dla osób drukujących mało

Najlepsze rozwiązania dla osób drukujących mało
0

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które drukują mało i raczej rzadko, a większe zrywy drukarskie przytrafiają ci się zaledwie od czasu do czasu, warto rozważyć zakup takiego urządzenia, które będzie opcjonalne dla Twoich potrzeb. Dziś nasz rynek oferuje naprawdę bogatą ofertę, dzięki czemu wybór ten jest faktycznie prosty. Wystarczy określić swoje oczekiwania, potrzeby, i udany zakup gotowy. Choć wybór jest szeroki, skup się przede wszystkim na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jakiego rodzaju drukarki potrzebujesz: laserowej, atramentowej, a może igłowej. Podpowiemy Ci zatem, jak sprawdzają się one u osób takich jak Ty, czyli drukujących niewiele.

Pierwszy wybór

Na warsztat jako pierwszą weźmiemy drukarkę igłową. Tego typu urządzenie z całą pewnością nie jest tym, które powinno znaleźć się w zakresie Twoich zainteresowań. Popularne w urzędach drukarki igłowe są urządzeniami, które przeznaczone są stricte do pracy biurowej. Nie nadają się do domu, ze względu na ich właściwości. Zalety drukarek igłowych to tania eksploatacja oraz możliwość wydruku nawet kilku kopii na raz. Z drugiej jednak strony mają one sporo wad, które dyskwalifikują je do pracy w domu, a główne to spora emisja hałasu oraz dość słaba jakość wydruku. Tym samym problem z drukarką igłową jako sprzętem nadającym się do domu rozwiązał się właściwie sam.

Drukarki laserowe – wybór dla wymagających

Ten rodzaj drukarek jest wyborem znakomicie nadającym się do domu. Urządzenia takie występują na rynku bardzo obficie, dzięki czemu nie ma problemu z ich wyborem. Mają jednocześnie sporo zalet. Między innymi jest to szybkie tempo drukowania, wysoka jakość wydruku oraz cicha praca. Są one ponadto bardzo wydajne, a dzięki temu również ekonomiczne. Dużym atutem jest też możliwość druku na rozmaitych nośnikach, w tym na papierze, tekturze, a nawet folii. Z reguły tańsze modele są wystarczające na potrzeby domowe, zwłaszcza zaś dla osób, które drukują mało.

Drukarki atramentowe – dla poszukujących jakości

Być może drukarki laserowe nie przekonują Cię w roli sprzętu na domowy użytek, a zwłaszcza odstraszają Cię dość wysokie ceny tonerów, które mogą w oryginalne kosztować kilkaset złotych. Wówczas warto pomyśleć o drukarkach atramentowych. Tu wymiana materiałów eksploatacyjnych jest znacznie tańsza, niż w przypadku laserówek. Pojawia się jednak mankament – tusz w drukarkach rzadko używanych ma tendencje do wysychania. Jednak producenci niektórych urządzeń, np. HP, zastrzegają, iż w oryginalnych zasobnikach nie ma możliwości, by tak się zdarzyło.

Zaletą drukarek atramentowych jest wysoka jakość wydruku, zwłaszcza zaś wydruków kolorowych. Świetnie sprawdzają się więc one w przypadku drukowania zdjęć. Urządzenia te pracują ponadto cicho oraz zużywają niewielką ilość energii. Mankamentem tego typu urządzeń jest konieczność czyszczenia głowic (mają tendencję do zapychania się), brak możliwości wydruku na innych niż papier materiałach. Koszt wydruku jest dość niski, choć z pewnością o wiele wyższy niż jeśli chcemy drukować na drukarkach laserowych (jeśli drukujemy rzadko to mało istotna kwestia). Można jednak do większości modeli zakupić tani zamiennik tuszu, co zdecydowanie obniży koszty eksploatacji.

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *