Home Newsy Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów za pomocą telefonu
0

Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów za pomocą telefonu

Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów za pomocą telefonu
0

Smartfony są niezwykle funkcjonalne. Mogą m.in. służyć do skanowania dokumentów. Pozwalą szybko i łatwo zeskanować książki, zeszyty, umowy, rachunki i formularze. Przydadzą się w wielu sytuacjach.

Adobe Scan

To jedna z nowszych aplikacji do skanowania dokumentów i paragonów. Oferuje presety kolorów, aby w razie potrzeby pliki były bardziej czytelne. W komórce masz dostęp do zeskanowanych dokumentów. Możesz wysyłać je e-mailem lub tworzyć kopie zapasowe w chmurze. Konwersja dokumentów na PDF to kolejna przydatna funkcja. Aplikacja jest darmowa.

CamScanner

Ten skaner dokumentów w telefonie cieszy się bardzo dużą popularnością. Zeskanowane dokumenty są eksportowane do PDF lub JPEG. Pozwala na drukowanie ich w chmurze, a nawet wysyłanie faksów za niewielką opłatą. Ułatwia obsługę chmury: Dropbox lub Google Drive. Możesz korzystać z darmowej wersji, jeśli jednak potrzebujesz rozbudowanych funkcji, dostępny jest też płatna.

Clear Scanner

To świetna aplikacja do skanowania dokumentów. Oferuje szybkie przetwarzanie i obsługę chmur dla Google Drive, OneDrive i Dropbox. Proponuje konwersję  JPEG i PDF. Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca w pamięci. Ułatwia organizację i edycję dokumentów. Możesz skorzystać z darmowej lub płatnej wersji.

Doc Scanner

To kompleksowe rozwiązanie do skanowania. Proponuje większość podstawowych funkcji, takich jak konwersja PDF, skanowanie, obsługa OCR. Zawiera również czytnik kodów QR i edycję obrazów. Możesz nim skanować praktycznie wszystko. Pozwala nawet włączyć latarkę, gdy jest słabe oświetlenie. To zdecydowanie jedna z wydajniejszych tego typu aplikacji.

Genius Scan

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do skanowania. Obsługuje kluczowe funkcje, takie jak skanowanie, konwersja i udostępnianie dokumentów. Możemy go również wykorzystać do poprawy zeskanowanych notatek szkolnych, umów, czy formularzy. Interfejs jest wystarczająco prosty, aby bez problemu korzystać z apki. Jakość skanowania i edycji jest na bardzo wysokim poziomie. Podobnie jak Fast Scanner, programiści oferują też oddzielną aplikację do faksowania. Dostępna jest zarówno wersja darmowa, jak i płatna. Jeśli bardzo często skanujesz dokumenty telefonem, możesz zwrócić uwagę na subskrypcję.

Fast Scanner

To solidna aplikacja do skanowania. Znajdziesz w niej większość typowych funkcji, takie jak konwersja PDF i JPG, skanowanie dokumentów i niektóre funkcje edycji. Deweloper oferuje też aplikację do wysyłania skanów. Darmowa wersja wprowadza limit skanowanych dokumentów. Wersja pro usuwa to ograniczenie.

Microsoft Office Lens

To darmowy skaner dokumentów firmy Microsoft. Cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, studentów i przedsiębiorców. Zeskanowane dokumenty są dobrej jakości. Możesz je łatwo i szybko zapisać do Microsoft OneNote. Dzięki temu masz do nich błyskawiczny dostęp w każdej chwili.

Scanbot

To funkcjonalny i prosty w obsłudze skaner dokumentów. Pozwala skanować i wysyłać dokumenty. Możesz je też przechowywać w chmurze, a nawet przesyłać faksem w razie potrzeby. Jest również wyposażony w czytnik kodów QR i OCR. Większość funkcji jest bezpłatna.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.