Home Newsy Najbardziej opłacalne smartfony Apple na rok 2021
Najbardziej opłacalne smartfony Apple na rok 2021

Najbardziej opłacalne smartfony Apple na rok 2021

0

Popularność Apple i produktów tej firmy jest coraz większa w Europie, jak i Polsce – szczególnie na przestrzeni ostatnich lat. iPhone to już nie tylko sprzęt dla najbogatszych, a ogólnodostępny, świetny smartfon. Ceny już tak naprawdę nie różnią się od kosztu zakupu flagowego telefonu z Androidem. Jaki iPhone wybrać i czym się kierować?

Opłacalny iPhone – czyli jaki?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danego telefonu i jaki budżet posiadamy. Opłacalny smartfon będzie takim, który w tej samej strefie cenowej zaoferuje nam najwięcej najnowszych możliwości. Jednak nie możemy porównywać telefonów, które pracują na całkiem innych systemach – iOS pracuje dużo sprawniej, nawet przy identycznych na papierze parametrach. Optymalizacja Apple jest zdecydowanie korzystniejsza, niż producentów smartfonów z odrębnymi systemami.

Trzeba skupić się więc na porównywalnych funkcjach, ale i takich, które są nam najbardziej potrzebne. Dla jednych będzie to dobra kamera, dla innych możliwość modyfikowania systemu. Spójrzmy więc na najbardziej opłacalne modele Apple w poszczególnych cenach.

Najlepszy iPhone do 2000 zł

Najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym będzie iPhone SE 2020 – tak naprawdę nie znajdziemy nic z systemem iOS w lepszym stosunku ceny do jakości. Każdy ranking telefonów stawia go bardzo wysoko, a to przez to, że jest on przyszłościowym modelem – jest stosunkowo nowy, a Apple jest znane z tego, że aktualizuje telefonu przez zdecydowanie dłuższy czas, niż producenci telefonów z Androidem.

Jest to świetny, kompaktowy model, którego można ładować bezprzewodowo. Do tego jest procesor z wysokiej półki, a aparat, szczególnie za dnia, robi naprawdę dobre zdjęcia. Innym wyborem może jeszcze być iPhone 7 Plus, który może się spodobać użytkownikom, którzy wolą metalowe obudowy, jak i dłuższą baterię.

iPhone do 3000 zł – jaki wybrać?

W tej klasie cenowej mamy już dużo większy wybór, nawet jeśli szukamy całkiem nowych telefonów. To, jaki smartfon wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Najlepszym modelem w tej cenie będzie iPhone 11, gdyż posłuży nam na długie lata – szczególnie, że jego cena spadła w ostatnim czasie. Jego największymi zaletami jest świetny podwójny aparat, jak i wydajność. Będzie to odpowiedni telefon dla każdego, a z jego dużym i przejrzystym ekranem i prostym systemem, na pewno sprawdzi się jako smartfon dla seniora.

Innymi modelami wartymi naszej uwagi w tym przedziale cenowym to iPhone Xr, jak i iPhone 8 Plus. Oba modele mają zaplanowane wsparcie Apple na przynajmniej 2-3 lata, więc to również dobry zakup na dłuższy czas.

Jaki model iPhone jest najlepszy?

Jeśli jednak budżet nie jest ograniczeniem, warto zainwestować w modele flagowe, takie jak iPhone 11 Plus i iPhone 12. Nie jest to smartfon dla dziecka – jest to multimedialne urządzenie, które posłuży zarówno w biznesie, jak i rozrywce. Jeśli chcemy wiedzieć, jaki telefon będzie idealny dla podopiecznego, jak i szukamy innych ciekawych informacji, warto zajrzeć na poradnik smarfony i zegarki Media Expert.

Jak wybrać pomiędzy tymi dwoma najlepszymi modelami Apple? Tak naprawdę nie różnią się wiele – iPhone 11 Plus ma o 2 GB RAM mniej, jak i brakuje mu 5G. Za to posiada lepszą żywotność baterii. Jak widzimy, wszystko zależy od naszych potrzeb – wybierzmy ten, który będzie nam bardziej odpowiadał.