0

Nagrywanie i odtwarzacznie filmów 720p w nowym iPhone?

0

hd-ready

W sieci pojawiły się plotki na temat kolejnych funkcjonalności iPhone działającego na oprogramowaniu 3.2, które ujrzymy najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu. Plotki powstają za sprawą badania ostatniego SDK 3.2, udostępnionego przez Apple, jeszcze przed ostatnim Keynote. Jak się okazuje, iPhone 4G prawdopodobnie będzie nagrywał i odtwarzał filmy w rozdzielczości 720p.

Funkcja MediaValidator odkryła przed nami listę preferencji pliku wideo, który pozwala na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 1280 pikseli. Przy takiej rozdzielczości istnieje możliwość dopasowania obrazu w prostokącie 1280 x 720 punktów. Wprowadzenie wyższej rozdzielczości, co prawda nie koniecznie wieści nam wdrożenie jakości HD do urządzenia iPhone, jednak w połączeniu z inną plotką, mówiącą o wyposażeniu nowego iPhone’a 4G w aparat z matrycą 5 megapikseli, wszystko składa się w całkiem realną całość. Czyżby nowy iPhone pozwalał na odtwarzanie filmów i granie w rozdzielczości HD Ready? Co więcej, czy będzie pozwalał na kręcenie filmów w takiej jakości? Nie byłaby to żadna nowość, w końcu Samsung Omnia HD z taką funkcjonalnością jest od dawna na rynku, jednak wiadomość o technologii HD w nowym urządzeniu Apple, na pewno ucieszyłaby fanów iPhone’a.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *