Home Newsy Nadchodzi rekordowa sprzedaż iPhone’a
Nadchodzi rekordowa sprzedaż iPhone’a
0

Nadchodzi rekordowa sprzedaż iPhone’a

0

1_Ikona.jpg

Zbliżający się okres świąteczny i bezpośrednio go poprzedzający boom sprzedażowy, to jeden z najbardziej sprzyjających okresów w roku dla każdego przedsiębiorcy. Firmy handlowe i usługowe odnotowują w tym czasie największe dochody wykreowane głównie przez świąteczną gorączkę zakupów. Analityk Ming Chi-Kuo z KGI Securities postanowił w związku z powyższym oszacować możliwy poziom popytu na jabłkowego smartfona.

Jego zdaniem iPhone tylko w tym kwartale sprzeda się w rekordowej ilości 71,5 miliona sztuk. Mowa oczywiście o wszystkich modelach dostępnych w ofercie Apple, czyli iPhone 6, 6 Plus, 5S, 5C oraz 4S. Największą popularnością wśród kupujących ma cieszyć się tegoroczny iPhone 6, bowiem według założeń analityka popyt na niego sięgnie wartości 46,1 miliona egzemplarzy. Sprzedaż większego odpowiednika zatrzyma się na poziomie 15 milionów sztuk, a fakt ten podyktowany jest wciąż trwającymi problemami z produkcją tego urządzenia, a co za tym idzie jego dostępnością na rynku.

1.jpg

Równocześnie w treści raportu czytamy, iż popyt na iPhone na początku przyszłego roku drastycznie spadnie, choć to zjawisko naturalne podyktowane zykłymi względami ekonomicznymi. W okresie po świętach klienci dyspoznują zazwyczaj mniejszym budżetem.

Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)