Home Newsy Na co zwrócić uwagę przy zakupie modułu do Prestashop?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie modułu do Prestashop?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie modułu do Prestashop?
0

Wzrost popularności CMS Prestashop sprawia, że powstaje na rynku coraz więcej dostawców modułów, które mają ułatwić życie nie tylko klientom, ale również administratorom sklepów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego modułu?

Kompatybilność z posiadaną wersją

Pierwszym elementem, który koniecznie należy sprawdzić przed zakupem modułu, jest kompatybilność dodatku z naszą obecną wersją Prestashop. Bardzo często zdarza się, że wtyczki są pisane tylko i wyłącznie pod najnowsze wersje, przez co nasz sklep nie będzie mógł ich używać. Niestety takie moduły zazwyczaj nie podlegają zwrotowi, ponieważ wszystkie informacje techniczne są zawarte w opisie produktu. Tym samym sprzedawca nie jest zobligowany do późniejszego zwrotu pieniędzy w przypadku pomyłki.

Dostawca modułu

Wspomniano już, że na rynku można znaleźć sporo twórców modułów. Presta dzięki temu jest jednym z najpopularniejszych CMSów na świecie. Przed zakupem warto sprawdzić opinie na temat danego dostawcy oraz sprawdzić, czy prowadzi prawdziwą firmę. Wszelkie odstępstwa od tych reguł powinny być dla nas znakiem ostrzegawczym, że coś może pójść nie tak w trakcie sprzedaży. Historia zna już niestety sporo przypadków różnego rodzaju wyłudzeń. Warto zatem mieć się na baczności przy tego typu transakcjach.

Cena

Nie bez znaczenia jest również cena kupowanych dodatków. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto przeanalizować innych dostawców, czy przypadkiem nie mają podobnej wtyczki w lepszej cenie. W Internecie można znaleźć często spore rozbieżności cenowe. Od czego zależą? Oprócz oczywistej marży sprzedającego w grę wchodzą również takie elementy, jak aktualizacje, wsparcie po zakupie czy pomoc w instalacja modułu. Przed zakupem konieczne jest zapoznanie się z wszelkimi tego typu dodatkami do kupowanego produktu.

Czy warto testować wersje demo?

W wielu przypadkach sprzedający przed zakupem pełnej wersji wtyczki oferuje również możliwość przetestowania modułu za darmo. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jako osoba kupująca, będziemy mogli sprawdzić, czy wersja demo jest kompatybilna z naszą wersją Prestashop. Przed instalacją darmowej wersji wtyczki koniecznie warto sprawdzić, jakie funkcjonalności posiada, oraz jakie są różnice funkcjonalności między nią a pełną wersją wtyczki. Będziemy mieli wtedy pełen obraz sytuacji.

Uniwersalną poradą jest również sprawdzenie recenzji na temat określonego modułu. Jeżeli w sieci natrafimy na same negatywne opinie na temat interesującego nas modułu, lepiej zainwestować pieniądze w inny dodatek. Być może jego instalacja może spowodować wiele szkód w naszym sklepie, a ich rozwiązanie będzie dla nas kosztowne. Na rynku znajdziemy niestety sporo takich dodatków.

Warto również korzystać z modułów z zaufanych źródeł. Najlepiej, aby support komunikował się takim samym językiem jak my, albo językiem obcym, którym potrafimy się obsługiwać. Pozwoli to znacznie przyśpieszyć wymianę informacji, jeśli natrafimy na problemy, których nie będziemy w stanie rozwiązać samodzielnie.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *