0

Na co zwracać uwagę, wybierając power bank

Na co zwracać uwagę, wybierając power bank
0

Czas korzystania z urządzeń elektronicznych jest coraz dłuższy, a jednocześnie coraz częściej są to sprzęty przenośne, które chcemy mieć pod ręką niezależnie od tego, gdzie jesteśmy i co robimy. Niestety, wbudowane baterie nie wytrzymują zbyt długo bez ładowania, a w terenie trudno o gniazdko. Dlatego powstały power banki, czyli banki energii – przenośne baterie.

Power bank, czyli przenośna bateria

Power bank czy też powerbank to rodzaj niewielkiego przenośnego akumulatora. Powerbank przechowuje energię elektryczną, abyśmy mogli z niej skorzystać w razie potrzeby. Umożliwia ładowanie takich urządzeń, jak: smartfony, tablety, laptopy, aparaty cyfrowe, kamery, nawigacje samochodowe i wszystko inne, co daje się naładować przez złącze USB. Kto szczególnie powinien rozważyć zakup power banku? Zapytaliśmy o to eksperta ze sklepu Pancernik.eu oferującego akcesoria do telefonów z półki premium:

Power bank to przydatny gadżet dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem i bez dostępu do sieci elektrycznej, np. pracując w terenie albo przemieszczając się. Korzystają z nich także studenci, którzy nie chcą szukać gniazdek po całej uczelni i siedzieć jak uwiązani w jednym miejscu, bo telefon akurat się ładuje. Power bank przyda się także kierowcy, który korzysta z nawigacji samochodowej. Warto mieć go ze sobą podczas weekendowego wypadu za miasto czy po prostu na wszelki wypadek, w razie gdyby nastąpiło wstrzymanie dostaw energii elektrycznej.

Na rynku znajdziemy mnóstwo power banków. Czym się one różnią i na co warto zwrócić uwagę?

Aspekty ważne podczas wyboru banku energii

Jednym z najważniejszych parametrów, jakiemu trzeba się przyjrzeć, przystępując do kupna power banku, jest jego pojemność wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Jednostka ta określa, ile prądu – mówiąc kolokwialnie – mieści się w urządzeniu. Warto porównać pojemność power banku z pojemnością baterii naszego smartfonu albo innego urządzenia, które chcemy ładować przy użyciu baterii zewnętrznej: pojemność banku energii powinna pozwolić na dwukrotne naładowanie telefonu.

Druga interesująca nas sprawa to szybkość ładowania. Jest ona określana w amperach (A) – oznaczenie powinno być widoczne przy gnieździe USB. Jeżeli gniazda są dwa, to oznaczone 2,1 A będzie ładowało znacznie szybciej niż to z oznaczeniem 1 A. Jeżeli nie mamy czasu czekać, aż baterie naszych urządzeń będą pełne, lepiej wybrać bank energii z szybkim ładowaniem.

Uwaga! Nie wszystkie power banki mają dwa gniazda USB. Jeżeli wiesz, że czasem trzeba będzie naładować jednocześnie dwa urządzenia, wybierz taką baterię zewnętrzną, która Ci to umożliwi.

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *