Home Newsy Miał być kolos ale go nie będzie
Miał być kolos ale go nie będzie
0

Miał być kolos ale go nie będzie

0

Ikona

Pierwsze wzmianki na temat większego iPada mającego w przyszłości całkowicie zastąpić 11 calowego Macbooka Air pojawiły się niespełna rok temu. Od tamtego czasu informacyjnie dość dużo działo się wokół tego urządzenia.

Pojawiały się między innymi doniesienia jakoby Apple miało złożyć zamówienie najpierw na produkcję ekranów o rozmiarze 12,9 cala, a następnie rozpocząć masowy proces wytwarzania tego produktu. Jak informuje jednak serwis DigiTimes przedsięwzięcie zostało przerwane i odroczone przez Apple do czasu bliżej nieokreślonego w przyszłości. Powodem takiej decyzji mają być rzekomo trudności z jakimi borykają się azjatyckie fabryki, a dotyczącymi bliżej niesprecyzowanych ograniczeń. Inną przyczyną ma być także brak wsparcia dla tego typu urządzeń na rynku. Nie wiadomo również, czy wstrzymany projekt związany z iPadem Pro, to tylko chwilowa niedyspozycja, czy też Apple postanowiło całkowicie porzucić ów pomysł.

1

Urządzenie tego typu z pewnością nie ma jeszcze jasno sprecyzowanej pozycji na ryku. Dotykowy, duży tablet wciąż nie jest w stanie godnie zastąpić wygodniejszy w pracy komputer. Dość sporym ograniczeniem nadal pozostaje oprogramowanie iOS oraz przyzwyczajenia użytkowników, którzy pewniej czują się podczas pracy obcując z fizyczną klawiaturą i większymi możliwościami laptopów.

Źródło: MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)