Home Newsy Mglista przyszłość iPoda Classic
Mglista przyszłość iPoda Classic
0

Mglista przyszłość iPoda Classic

0

Kiedy w 2001 roku Steve Jobs zaprezentował światu rewolucyjnego wówczas iPoda społeczność zakochała się w nim dosłownie od pierwszego wejrzenia.
Urządzenie wyposażone w tradycyjny dysk twardy, pozwalające na składowanie pokaźnej biblioteki muzycznej szybko stało się ikoną kalifornijskiej marki i siłą napędową cyfrowej dystrybucji audio.

iPod Classic, bo o nim właśnie mowa dziś owiany jest już legendą i wciąż, mimo upływu lat chętnie wykorzystywanym przez użytkowników grajkiem.
Niestety statystyki i gorzka analiza stawiają iPoda Classic w niekorzystnym świetle. Od lat bowiem sprzedaż tego urządzenia stale słabnie na rzecz dotykowych gadżetów i pamięci flash.

Zainteresowanie konsumenta bardziej wszechstronnym iPodem Touch, czy choćby iPhonem zdecydowanie pogrąża rozsławiony w świecie odtwarzacz.
Jak donosi strona AppAdvice powołując się też na informacje pochodzące z serwisu Wired Apple ma wkrótce zaprzestać sprzedaży iPoda Classic.
Brak zainteresowania tym gadżetem oraz chęć odcięcia się firmy od „pępowiny” Steva Jobsa mają być kluczowymi aspektami w tej sprawie.

Choć plotki o rychłym końcu klasycznego odtwarzacza od lat cyklicznie powracają na internetowe języki, to nie da się zaprzeczyć, iż prędzej, czy później scenariusz ten ziści się w rzeczywistości.
Szkoda.

Źródło: AppAdvice, Wired

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *