0

Malware atakuje Apple iPad

0

ipad-2 Użytkownicy Apple iPad zostali poinformowani o rozprzestrzeniającym się drogą mailową zagrożeniu, które może zezwolić hakerom na nieautoryzowany dostęp do zainfekowanego systemu.

Wirus rozsyłany jest za pośrednictwem niechcianych wiadomości e-mail, które zachęcają odbiorcę do pobrania najnowszej wersji programu iTunes w celu aktualizacji oprogramowania iPad. Po kliknięciu na link zamieszczony w wiadomości, użytkownicy zostają przekierowani do strony będącej idealną imitacją legalnej witryny umożliwiającej pobranie oprogramowania iTunes. Niestety zamiast nowej wersji popularnego programu na systemie zainstalowane zostaje malware.

Malware Backdoor.Bifrose.AADY otwiera tylną furtkę do systemu, umożliwiając hakerom nieautoryzowany dostęp. Dodatkowo próbuje ono odczytać klucze i numery seryjne oprogramowania zainstalowanego na komputerze oraz przechwycić hasła dostępu do kont pocztowych i komunikatorów internetowych.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *