Home Newsy Macbook Air 12 cali dopiero w 2015 roku
Macbook Air 12 cali dopiero w 2015 roku
1

Macbook Air 12 cali dopiero w 2015 roku

1

Ikona

Coraz więcej plotek krążących wokół tematu sprzętowego Apple nie przynosi niestety dobrych wieści masowo zwiastując opóźnienia w tegorocznych premierach urządzeń. Tak było w przypadku większego modelu iPhone’a, a ostatnio również iWatcha, których debiut szacuje się dopiero na początek 2015 roku.

Tym razem do felernej grupy jabłkowych maszyn dołącza Macbook Air o przekątnej ekranu 12 cali. Pierwsze pogłoski o tymże komputerze pojawiły się pod koniec zeszłego roku, ich autorem był wówczas analityk Ming-chi Kuo. Apple jego zdaniem ma wprowadzić do oferty całkiem nowy model Macbooka Air posiadający inną niż obecna konstrukcję obudowy, pasywne chłodzenie podzespołów i przebudowany gładzik.

Według tajwańskiego Economic Daily News komputer ujrzymy dopiero w lutym 2015 roku, a powodem opóźnienia podobnie jak w przypadku innych urządzeń są problemy jakie powstały na etapie produkcji. Dotyczą one najnowszych procesorów Intela z linii Broadwell.

O tym, czy Apple faktycznie szykuje się do premier związanych z większym iPhone’m, iWatchem, czy Macbookiem Air przekonamy się zapewne za kilka miesięcy, kiedy to o sieci zaczną wkradać się bardziej szczegółowe przecieki. Przy okazji raportu Economic Daily News donosi, iż w przyszłym miesiącu rusza masowa produkcja odświeżonych wersji Macbooka Air o przekątnych 11 i 13 cali. Najnowsze modele mają zostać wyposażone w szybsze procesory, ekrany oraz obudowy.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)