Home Newsy Luka w bezpieczeństwie systemów OS X i iOS
Luka w bezpieczeństwie systemów OS X i iOS
0

Luka w bezpieczeństwie systemów OS X i iOS

0

Użytkownicy oprogramowania systemowego od Apple nie pierwszy raz doświadczają jego niedoskonałości. Przeszłość wiele razy pokazywała, iż obie platformy nie są wolne od wad, a luki w kodzie często stają się furtką dla postronnych osób.

Tym razem jak donosi serwis TechCrunch niektórzy użytkownicy szóstej odsłony iOS oraz stacjonarnej platformy OS X Mountain Lion skarżą się na niepoprawne działanie obu systemów. Problem miałby polegać na ich ciągłym zawieszaniu się i restartowaniu.
Przyczyną są zewnętrzne ataki wykorzystujące niedociągnięcia we frameworku CoreText mającym znaczenie przy wyświetlaniu znaków.

Wprowadzenie odpowiedniego ich ciągu w przeglądarce Safari, czy aplikacji Wiadomości skutkuje natychmiastowym zawieszaniem się wszystkich programów korzystających z tego rozwiązania.
Użytkownicy iOS natomiast, którzy otrzymali specjalnie spreparowaną wiadomość i otworzyli ją w iMessage doświadczają ciągłego „wysypywania się” niniejszej aplikacji, przez co korzystanie z tego softu jest wręcz niemożliwe.

Apple rzekomo wiedziało o istnieniu tego problemu od ponad pół roku. Dla pocieszenia nadchodzące systemy: iOS7 i OS X Mavericks niedogodności tej nie dotyczą.

Źródło: TechCrunch, MyApple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *