Home Newsy Lokalizowanie telefonu – to możliwe i proste

Lokalizowanie telefonu – to możliwe i proste

Lokalizowanie telefonu – to możliwe i proste
0

Prawie każdy z nas ma do dyspozycji nowoczesny telefon komórkowy, który bez trudu łączy się z siecią internetową. Smartfony pozwalają nam na wygodne korzystanie z mediów społecznościowych, kontakty z najbliższymi, pracę, naukę czy nawet na komfortowe oglądanie filmów i seriali. Nic więc dziwnego, że tak wszechstronne urządzenia potrafią być naprawdę drogie i często przechowujemy w nich nasze poufne dane. Problem zaczyna się w momencie zagubienia lub kradzieży takiego sprzętu. Jak wówczas namierzyć swój telefon?

Czy namierzanie telefonu jest możliwe?

Z telefonów korzystają dziś niemal wszyscy. Nowoczesne smartfony zobaczymy w dłoniach zarówno kilkuletnich dzieci, jak i seniorów. Wykorzystywane są one do pracy, nauki, kontaktu ze znajomymi, płatności czy nawet przechowywania dokumentów. Nic więc dziwnego, że telefon jest (ze względu na swoją wartość i przechowywane w nim dane) łakomym kąskiem dla złodziei czy oszustów. Niewielkie rozmiary urządzeń sprawiają również, że stosunkowo często gubimy nasze telefony lub zapominamy, gdzie je zostawiliśmy. We wszystkich powyższych przypadkach warto skorzystać z usługi namierzania telefonu, która dziś bynajmniej nie jest zarezerwowana dla służb, hakerów czy detektywów. Z namierzania telefonu skorzystać może każdy i jest to banalnie proste. Nowoczesne rozwiązania i nadajniki GPS sprawiają, że tego rodzaju lokalizacja jest niezwykle precyzyjna i dokładna nawet do kilku metrów. Kiedy warto skorzystać z namierzania telefonu i jaką aplikację wybrać? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Kiedy warto namierzyć telefon?

Lokalizowanie telefonu swoim użytkownikom oferuje chociażby Google (podobną usługę ma w swoim asortymencie także Apple). Za jej pośrednictwem możliwe jest określenie położenia naszego urządzenia i zdalne wymazanie jego pamięci wewnętrznej oraz blokada. Namierzanie telefonu oferują także liczne aplikacje komercyjne, które często oferują więcej od bezpłatnych narzędzi. Za ich pośrednictwem możemy między innymi sprawdzać historię lokalizacji, kopie SMS-ów czy listę połączeń telefonu (warto pamiętać o konieczności zapoznania się z regulaminem i zainstalowania aplikacji na namierzanym telefonie). Opłaty w tego rodzaju aplikacjach zazwyczaj przyjmują formy cyklicznej płatności subskrypcyjnej. Z tego rozwiązania korzystają zazwyczaj osoby, które chcą mieć możliwość lokalizowania telefonu dziecka czy pracownika. Pamiętać należy, że w wielu przypadkach niezbędna jest zgoda osoby, która na co dzień korzysta z namierzanego telefonu. Dzięki aplikacjom namierzającym zwiększamy także szansę na odnalezienie i odzyskanie skradzionego lub zagubionego sprzętu.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.