Logitech Rechargeable Speaker S315i

0

cmspreviewq

Otrzymaliśmy kolejną stację głośnikową do urządzeń Apple stworzoną przez znanego producenta sprzętu IT, firmę Logitech. Urządzenie Logitech Logitech Rechargeable Speaker S315i posiada niezwykle interesujący wygląd i jest zdecydowanie lepszej jakości niż wcześniej przedstawiony przez nas model S125i. Jak można się domyśleć, lepsze znaczy droższe…

Pełnozakresowe membrany głośników Logitech Rechargeable Speaker S315i gwarantują wysoką jakość dźwięku oraz precyzyjną emisję niskich i wysokich tonów. Zastosowanie trwałych materiałów oraz kompaktowe rozmiary (szerokość obudowy nie przekracza 2 cali) sprawiają, że zestaw śpiewająco zda egzamin podczas każdego wyjazdu. Efektywna bateria pozwala na odtwarzanie muzyki nawet do 20 godzin(przy użyciu opcji oszczędzania baterii), głośniki wyposażono również w funkcję zasilania akumulatora iPoda. Model Logitech Rechargeable Speaker S315i jest kompatybilny z iPhone oraz wszystkimi modelami iPodów wyposażonych w Apple Universal Dock Connector.

DSC_0813

Wymiary urządzenia to kolejno 274 x 131 x 47 mm. Jego waga to zaledwie 670. Nie jest to ani dużo, ani mało. Trzymając stację w ręce, czuć że nie jest to kiepskiej jakości produkt, tylko całkiem niezły, makrowy sprzęt.

DSC_0814

Interesujące jest mocowanie odtwarzacza w stacji. S315i w momencie nieużywania bardzo pomysłowo maskuje brzydką dziurę, w którą podłącza się iPod’a. Odtwarzacz trzyma się na gnieździe DOCK, a przy okazji opiera o ściankę stacji.

article-0-011FA261000004B0-79_468x352

W skład zestawu wchodzi: Stacja głośnikowa, zasilacz, dokumentacja, dwuletnia gwarancja i pomoc techniczna w pełnym zakresie.

DSC_0815

Jakość wydobywającego dźwięku, jak na urządzenie przenośne jest całkiem zadowalająca. Zawdzięczamy to wbudowanym w urządzenie głośnikom, których parametry znajdziemy w specyfikacji. Nie jest to może Denon, czy Zeppelin duetu B&W, ale do cichego brzdękania urządzenie nadaje się świetnie.

DSC_0816

Trochę nieporęczne są przyciski do obsługi stacji, które umiejscowione są z tyłu obudowy. Niestety o luksusie, jakim w tym wypadku byłby pilot musimy zapomnieć. To nie ta liga.

DSC_0818

Dużym plusem urządzenia jest umiejętność pobierania energii bezpośrednio z akumulatora iPod’a, do zasilenia stacji. Oczywiście działa to także w drugą stronę. Jeżeli mamy podłączony zasilacz do kontaktu, nasz iPod będzie ładowany po wczepieniu go do stacji Logitech.

Głośnik Logitech? Rechargeable Speaker S315i pozwala głośno słuchać muzyki z odtwarzacza iPod – w domu i poza domem. Miej muzykę zawsze przy sobie – w domu i poza domem – i ciesz się jej doskonałą jakością nawet przez 20 godzin (w trybie oszczędzania energii). Dzięki złączu dokowania możesz odtwarzać muzykę i ładować telefon iPhone lub dowolny model odtwarzacza iPod. Niestandardowe, pełnozakresowe membrany gwarantują dokładne odtwarzanie wysokich i niskich tonów, dzięki czemu każdy dźwięk jest wyraźny i czysty. Nie masz odtwarzacza iPod? Żaden problem. Głośnik obsługuje inne przenośne odtwarzacze muzyki za pomocą dodatkowego wejścia, co oznacza, że można słuchać muzyki z każdego źródła audio wyposażonego w standardowe złącze 3,5 mm.

Aha, najważniejsze. Cena. Niestety dość wysoka jak na taki gadżet. Za Logitecha S315i trzeba niestety zapłacić aż 449 złotych.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *