Home Artykuły LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1
LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1

LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1

37

Sprawdziliśmy jak działa nowa aplikacja limera1n, która potrafi wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS4.1. Z tego wpisu dowiesz się krok po kroku, jak zjailbreakować swojego iPhone’a, iPoda Touch iraz tablet iPad, każdej z generacji.

Aktualizacja: 10.10.2010 00:54

Aktualizacja: 10.10.2010 17:30

Działanie programu udało nam się sprawdzić na iPodzie Touch 4G, oraz na iPhone 4. Oba mają oprogramowania 4.1. Pobieramy z naszego Download aplikację LimeRa1n RC2 beta 2.

Po uruchomieniu, podłączamy urządzenie do komputera. Wciskamy make it ra1n. Urządzenie przełączy się w tryb iBoot.

Następnie musimy wykonywać to, o co prosi nas aplikacja – Trzymać równocześnie HOME i POWER, a następnie puścić POWER, ale nadal trzymać HOME. Rozpocznie się instalacja exploita.

Następnie telefon się wyłączy, a aplikacja LimeRa1n wyświetli komunikat Done. Telefon odłączamy od przewodu USB, uruchamiamy i łączymy się z siecia WiFi. Na ekranie pojawi się nową ikona – limera1n, którą uruchamiamy.

Po jej uruchomieniu pojawi się opcja instalacji aplikacji Cydia. Dotykamy ją i wciskamy przycisk Install.

Rozpocznie się pobieranie i instalacja pakietu. Po chwili nasz telefon będzie miał na pulpicie ikonę Cydii. Miłej zabawy 🙂

Aktualizacja:

Jak na wersję BETA przystało, musi mieć ona drobne niedoróbki. W pełni obsługiwane urządzenia to:  iPhone 3G, iPod Touch 3G, IPAD, iPhone 4, iPod Touch 4G. W przypadku iPhone 3GS, limera1n w wersji RC1 Beta2, współpracuje tylko ze starym bootromem. W urządzeniach z nowym, uszkadza oprogramowanie! GeoHot zapowiedział poprawkę w ciągu najbliższych godzin. Narzędzie działa na wszystkich wersjach oprogramowania z zakresu 4.0 – 4.1.

Na stronie projektu pojawiła się wersja RC4. Poprawiono w niej obsługę iPhone 3GS z nowym bootromem.  

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.