LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1

LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1

37

Sprawdziliśmy jak działa nowa aplikacja limera1n, która potrafi wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS4.1. Z tego wpisu dowiesz się krok po kroku, jak zjailbreakować swojego iPhone’a, iPoda Touch iraz tablet iPad, każdej z generacji.

Aktualizacja: 10.10.2010 00:54

Aktualizacja: 10.10.2010 17:30

Działanie programu udało nam się sprawdzić na iPodzie Touch 4G, oraz na iPhone 4. Oba mają oprogramowania 4.1. Pobieramy z naszego Download aplikację LimeRa1n RC2 beta 2.

Po uruchomieniu, podłączamy urządzenie do komputera. Wciskamy make it ra1n. Urządzenie przełączy się w tryb iBoot.

Następnie musimy wykonywać to, o co prosi nas aplikacja – Trzymać równocześnie HOME i POWER, a następnie puścić POWER, ale nadal trzymać HOME. Rozpocznie się instalacja exploita.

Następnie telefon się wyłączy, a aplikacja LimeRa1n wyświetli komunikat Done. Telefon odłączamy od przewodu USB, uruchamiamy i łączymy się z siecia WiFi. Na ekranie pojawi się nową ikona – limera1n, którą uruchamiamy.

Po jej uruchomieniu pojawi się opcja instalacji aplikacji Cydia. Dotykamy ją i wciskamy przycisk Install.

Rozpocznie się pobieranie i instalacja pakietu. Po chwili nasz telefon będzie miał na pulpicie ikonę Cydii. Miłej zabawy 🙂

Aktualizacja:

Jak na wersję BETA przystało, musi mieć ona drobne niedoróbki. W pełni obsługiwane urządzenia to: iPhone 3G, iPod Touch 3G, IPAD, iPhone 4, iPod Touch 4G. W przypadku iPhone 3GS, limera1n w wersji RC1 Beta2, współpracuje tylko ze starym bootromem. W urządzeniach z nowym, uszkadza oprogramowanie! GeoHot zapowiedział poprawkę w ciągu najbliższych godzin. Narzędzie działa na wszystkich wersjach oprogramowania z zakresu 4.0 – 4.1.

Na stronie projektu pojawiła się wersja RC4. Poprawiono w niej obsługę iPhone 3GS z nowym bootromem.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(37)

 1. Nie wiem jak u Was ale u mnie na iPhone 3G 16Gb wiesza się na oknie w którym limera1n wprowadza telefon w tryb DFU, każe czekać i tyle… trup. Może ktoś zna rozwiązanie???

 2. Czy ma ktoś rozwiązanie problemu o którym pisałem zarówno ja jak i Czopek? Zgodnie z radą próbowałem RC4 oraz z redsnow problem ten sam. W redsnow wisi na „jailbreak downloading”. Serdecznie proszę o pomoc.

 3. Czy ktoś zna jakąś stronę z której można ściągnąć gry na Iphona? Oczywiście że chodzi mi o apple store.. coś w stylu Appulo.us które niestety już nie działa..

 4. musialem odinstalowac limera1n i zainstalowac ponownie ale niestety za drugim razem nie pojawila mi sie zielona łezka na pulpicie czy moze ktos mi pomoc co zrobic?

 5. mogli byście mi pomóc przez przypadek zaktualizowałem iphone do 4.1 i próbowałem limera1n rc1 i rc4 i cały czas zatrzymywał się na ,,in dfu mode…wait” później próbowałem greenpois0n ale nawet nie wykrywał trybu dfu w iphonie ,nawet szukałem odpowiedniego redsn0w ale też nic wreszcie spróbowałem sn0wbreeze ale znowu itunes nie chcia go zainstalować. POMOCY

  Z góry dzięki. 🙂

 6. Cos masz nie tak ze sterownikami na moje oko. RedSnolem musi pojsc. Odpowiednia wersja powinna byc nawet w naszym download.

 7. Mam ipoda touch 3G 8GB i LimeRa1n nie chce mi się zainstalować . Robie wszystkie kroki po kolei i na koniec w kompie wyświetla się , że program został pomyślnie zainstalowany , a na ipodzie nie mam , żadnego programu .

 8. wiem wiem dzięki 🙂 już ogarnałem ale mam ciągle brak karty sim… co można z tym zrobić? czy od razu został zainstalowany simlock?? jeśli nie to skąd mogę go wziąc??

 9. Znaczy najpierw nie ma zasięgu potem jest Brak sieci…
  🙁 pan w serwisie mówi że simlock wyjdzie za pół roku, ale to samo mówił o jb 😀 czy możecie podać mi jakąś stronke albo sposób jak mógłbym go zdjąć?? 🙂

 10. 4.1 soft, modem nie wiem, era… problem zaczął się po ściągnięciu nowego softa, ponieważ tel był ściagany z usa i jest potrzebna karta operatora początkowego :////

 11. Michał Gruszka- Hackulo.us!!!! najlepszy „sklep” z aplikacjami za friko.nie dorabiam dziadów z apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *