0

Life 2084 ? studenci nagrodzeni za wizje przyszłości

0

banerlife

Firma iSource ogłosiła wyniki konkursu Life2084. Przez dwa miesiące studenci z całej Polski nadsyłali prace, obrazujące świat w 2084 roku – 100 lat po pojawieniu się pierwszego komputera Macintosh. Laureaci otrzymali cenne nagrody Apple, w tym najwyższej klasy komputery i iPody.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy studenci uczelni wyższych, niezależnie od kierunku studiów i tak też się stało – autorami nadesłanych prac byli m.in. początkujący filmowcy, graficy, plastycy i muzycy. Do iSource napływały stopniowo obrazy przypominające sceny z filmów science-fiction, grafiki przedstawiające latające samochody, plakaty z zielonymi budynkami – ogrodami, oraz wizualizacje pływających w wodzie miast, czy miniaturowych komputerów wielkości kostki Rubika.

Jurorami byli znani i doceniani profesjonaliści z wielu branż – Maciej Nabrdalik, polski fotoreporter, laureat nagrody Grand Press Photo, Sidney Polak – znany polski muzyk, kompozytor i autor tekstów oraz dziennikarka, Małgorzata Minta.

– Cieszymy się, że prace, które otrzymaliśmy były na bardzo wysokim poziomie, zarówno technicznym, jak i estetycznym. Najlepsi i najzdolniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni doskonałymi komputerami, które pozwolą im jeszcze bardziej rozwinąć swój talent – mówi Dominika Piórecka, specjalista ds. marketingu w iSource SA, koordynator konkursu.

Było o co walczyć – laureat pierwszego miejsca otrzymał komputer MacBook White 13”
z pakietem iWork’09 oraz iPoda touch 32 GB. Drugie miejsce to MacBook White 13”
z pakietem iWork’09, a trzecie – najnowszy iPod touch 32 GB. Organizatorzy pomyśleli także o czwartym i piątym finaliście – otrzymali oni po iPodzie nano 8 GB. Wyróżnieni uczestnicy dostaną zaś kalendarze Applemaniaka, autorstwa znanego rysownika, Pawła Jońcy.

Wyniki konkursu oraz najlepsze prace znajdują się na stronie www.life2084.pl

Niezależnie od konkursu, wciąż trwa oferta na kupno komputera Mac z 10% rabatem. Zniżka udzielana jest na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *