Home Newsy Ładowarki samochodowe

Ładowarki samochodowe

Ładowarki samochodowe
0

Przed zakupem odpowiedniej ładowarki do samochodu trzeba rozważyć kilka istotnych kwestii, aby dokonać najlepszego możliwego wyboru urządzenia, które będzie działać przez długie lata bez zarzutu. Okazuje się, że wybór ładowarki samochodowej to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać.

Przed zakupem odpowiedniej ładowarki do samochodu trzeba rozważyć kilka istotnych kwestii, aby dokonać najlepszego możliwego wyboru urządzenia, które będzie działać przez długie lata bez zarzutu. Okazuje się, że wybór ładowarki samochodowej to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać.

Dobra ładowarka, która szybko naładuje telefon to bardzo ważne akcesorium do smartfona. W zestawach z nowym telefonem są one podstawowym wyposażeniem, ale w ładowarkę samochodową musimy wyposażyć się sami. Jest ona niezbędna w każdym aucie i przyda się zarówno kierowcom zawodowym, jak i tym spędzającym znacznie mniej czasu za kierownicą.

Ładowarką samochodową można naładować nie tylko akumulator w telefonie, ale także w tablecie, nawigacji, videorejestratorze czy głośniku. Jest to więc urządzenie uniwersalne.
Asortyment ładowarek o różnych rozmiarach i kształtach jest bardzo bogaty, dlatego warto przed jej zakupem dobrze przemyśleć swój wybór, aby wybrać najbardziej dostosowany do naszych potrzeb model.

Jak wybrać odpowiednią ładowarkę samochodową?

Ładowarkę samochodową podłącza się do gniazda zapalniczki, które znajduje się wewnątrz auta, najczęściej w środkowej, dolnej części deski rozdzielczej. Zanim zaopatrzymy się w wymarzoną ładowarkę koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić, gdzie to gniazdo się znajduje i czy w pobliżu nie ma elementów, które uniemożliwią podpięcie ładowarki. Czasami zdarza się, że gniazdo jest bardzo blisko drążka i wpięcie do niego ładowarki jest fizycznie nie możliwe. W takiej sytuacji trzeba będzie poszukać specjalnego modelu stworzonego z myślą o takich właśnie sytuacjach.

Jeśli w czasie jazdy samochodowej telefon trzymamy w uchwycie umieszczonym na szybie lub kokpicie, musimy oszacować, jaką długość musi posiadać kabel ładowarki, aby dosięgnął telefonu bez nadmiernego naprężania go. Jeśli przez dłuższy czas kabel będzie ciągnął gniazdo ładowania telefonu, może go uszkodzić lub wyrwać.

Szukając idealnej ładowarki trzeba także dobrać odpowiednią jej moc. Natężenie, określane Amperami, wyraża stosunek wielkości ładunku przepływającego przez poprzeczny przekrój przewodnika do czasu, w jakim przepływa. Jeśli natężenie w ładowarce jest wyższe, ładowanie trwa zdecydowanie krócej. Przed zakupem trzeba jednak sprawdzić podane przez producenta posiadanego smartfona optymalne parametry, które zapewnią prawidłowe jego funkcjonowanie. Jeśli wybierzemy ładowarkę, która będzie za mocna, uszkodzimy baterię telefonu. Najbardziej optymalne natężenie ładowarki samochodowej to 1-2A.

Niektóre modele telefonów wyposażone są w Quick Charge, czyli nowoczesne systemy szybkiego ładowania. W takim przypadku konieczne jest postępowanie zgodne z zalecaniami producenta, które określają, w jaki sposób ładować baterię, aby zrobić to wydajnie bez ryzyka jej uszkodzenia.

Dobra ładowarka samochodowa musi posiadać zabezpieczenie antyprzepięciowe oraz chroniące telefon przez nagłymi zmianami napięcia. Zapewni to bezpieczeństwo jej użytkowania i ochronę dla naszego smartfona.

hamamobile.pl

tags: