Home Newsy Która polska giełda kryptowalut jest najlepsza?

Która polska giełda kryptowalut jest najlepsza?

Która polska giełda kryptowalut jest najlepsza?
0

Temat monet cyfrowych staje się coraz bardziej popularny, dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się giełdy kryptowalut. Większość polskich giełd kryptowalut przeniosła siedziby do zagranicznych miast, ale nie miejsce jest najważniejsze – najistotniejszą kwestią jest możliwość dokonywania transakcji w polskich złotych. Poniżej przedstawiamy trzy najczęściej wybierane polskie giełdy kryptowalut.

BitBay – doświadczenie i profesjonalizm

Giełda BitBay powstała w 2014 roku. Została założona przez Sylwestra Suszka, członka Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, który zasłynął jako popularyzator tematu kryptowalut i prelegent na wielu konferencjach zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Wcześniej zdobywał doświadczenie w  firmach zajmujących się finansami, co pozwoliło mu na stworzenie stabilnej i silnej platformy. W 2018 roku siedziba została przeniesiona na Maltę, a później operatorem został BB Trade Estonia OÜ. W rankingu tworzonym przez uznaną grupę CoinMarketCap, BitBay został określony najlepszą polską giełdą kryptowalut.

Od momentu powstania giełda stale się rozwija. Już w 2015 roku zaprezentowano drugą wersję platformy. Pojawiły się między innymi pierwsze profesjonalne narzędzia traderskie, wprowadzono też nowe kryptowaluty, takie jak Ethereum, Lisk czy Litecoin. W tym samym roku powstał drugi oddział BitBay z siedzibą w stolicy Holandii. W ramach darmowego konta platforma oferuje użytkownikom także wymianę walut, natychmiastowe przelewy międzynarodowe, a nawet darmowe kursy edukacyjne. BitBay posiada osobną wersję PRO.

BitBay jest największą polską giełdą kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecią na całym kontynencie europejskim. Został uznany przez specjalistów – w 2018 roku odznaczono go nagrodą dla najlepszej giełdy kryptowalut podczas Cryptocurrency World Expo i na gali Berlin Summit. Rok wcześniej podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości twórcy BitBay otrzymali Polską Nagrodę Innowacyjności.

Więcej informacji o giełdzie kryptowalut BitBay znajdziecie w tym artykule:

https://gielda-kryptowaluty.pl/bitbay/

BitClude – nastawienie na nowoczesność

BitClude to polska giełda kryptowalut działająca od lutego 2019 roku, choć prace nad projektem rozpoczęły się już w grudniu 2017 roku. Początkowo giełda miała być dedykowana na rynek brytyjski, jednak po Brexicie, który skomplikował stosunki pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską, prace skupiły się na rodzimym środowisku. BitClude wyróżnia to, że jest pierwszym tego typu projektem zgłoszonym do Komisji Nadzoru Finansowego. W rozwoju platformy pomogły środki z programu Innovation Hub, który skierowany był do rozwijających się projektów z branży technologii finansowych.

BitClude umożliwia swoim użytkownikom nie tylko sprawne dokonywanie transakcji, ale oferuje także wszystkie niezbędne narzędzia. Na stronie znajdują się aktualizowane na bieżąco notowania z największych giełd, a wielowalutowy portfel obsługuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP i waluty tradycyjne. Możliwe jest także przejście na wersję profesjonalną, w której można znaleźć m.in. zaawansowane, interaktywne wykresy czy system web-socket, który informuje o każdej zmianie na rynku. Obecnie BitClude uznawany jest za jedną z najnowocześniejszych giełd w Europie.

CoinDeal – gwarancja bezpieczeństwa

Giełda CoinDeal wystartowała w 2018 roku. Platformę promuje hasło: „Dynamicznie zmieniamy się na lepsze!” i, jak pokazuje historia, tempo rozwoju jest rzeczywiście imponujące. Zaledwie trzy miesiące po debiucie CoinDeal znalazł się na wysokiej pozycji w rankingu firmy CoinMarketCap. Zaletą giełdy jest przejrzysty interfejs, dzięki czemu bez problemów mogą korzystać z niej zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z kryptowalutami. Oprócz tego twórcy przygotowali poradniki na start, dostępne w kilku wersjach językowych. Ciekawym zabiegiem jest także stworzenie głosowań, dzięki którym społeczność ma realny wpływ na rozwój platformy. To użytkownicy decydują, jakie nowe kryptowaluty mają pojawić się na giełdzie.

Autorzy CoinDeal stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów dbania o transparentność jest narzędzie do wykonywania audytów w czasie rzeczywistym, co pozwala użytkownikom na bieżąco podglądać stan portfeli giełdowych. Dodatkowo 90% środków jest przechowywana offline – w depozytach banków szwajcarskich – co skutecznie zabezpiecza je przed atakami hakerów.

Podsumowanie

BitBay, BitClude i CoinDeal to nie jedyne polskie giełdy kryptowalut. Oprócz nich na rodzimym rynku możemy znaleźć również m.in. Tokeneo czy Coinquistę. Do tej pory istniało znacznie więcej polskich giełd kryptowalut jednak sporo z nich już nie istnieje. Niektóre były oszustwami inne po prostu upadły z powodu problemów finansowych. Dlatego bądźcie czujni i ostrożni przy wyborze właściwej polskiej giełdy kryptowalut na której zainwestujecie swoje środki. Pamiętajcie też, że inwestowanie w kryptowaluty jest skrajnie ryzykowne i może prowadzić do utraty sporej części lub całości włożonego kapitału!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *