0

Kto się cieszył, że iPad nie będzie miał SIMLOCK’a?

0

micro_SIM

Jeżeli cieszyliście się z informacji, że iPad nie będzie zabezpieczone blokadą SIMLOCK, dzięki czemu już za 90 dni wasza babcia, wujek lub ciocia z Ameryki kupi wam nowego iPad’a i wyśle do Polski, byście mogli z niego korzystać bez problemu przy użyciu karty SIM polskiego operatora, to niestety musimy was zmartwić. iPad będzie oczywiście pozbawiony blokady SIM, jednak będzie współpracował jedynie ze specjalną kartą SIM – tzw micro SIM.

Zwykła karta ma wymiary 25 x 15 milimetrów, wymiary Micro SIM która bywa zwana Third Form Factor SIM (3FF SIM) to 15×12 mm. Karty te swój początek mają swój początek w 1998 i zostały pierwotnie przewidziane do zastosowania w przemysłowych urządzeniach jak np. czujniki na drogach przesyłające dane drogą radiową, ale pierwszym urządzeniem które będzie jest stosowało jest właśnie iPad – można przeczytać na iPod.info.pl.

Prawdopodobnie ta karta niczym specjalnym nie różni się od dobrze nam znanych SIM’ów. Za pewne wraz z pojawieniem się urządzenia w sprzedaży, pojawią się także specjalne zestawy konwertujące zwykłe SIMy do rozmiarów micro SIM. Mimo to, widać że Apple lubi nam uprzykrzać życie. Swoją drogą nie wiadomo, czy czasem takie rozwiązanie nie będzie o wiele trudniejsze do obejścia niż programowe blokowanie urządzenia przez SIMLOCK. W chwili obecnej karty micro SIM są w użyciu jedynie w sieci AT&T z USA. W ciągu najbliższych dni także T-Mobile zapowiedział ich wprowadzenie. Pożyjemy, zobaczymy.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *