0

Koniec monopolu sieci AT&T w USA na telefon iPhone

0

Do oferty Verizon Wireless już na początku przyszłego roku trafi telefon iPhone 4 po dorbnym lifitngu. Nowy telefon będzie o podobnej konstrukcji, jaką znamy z aktualnie dostępnego telefonu czwartej generacji.

Produkcja iPhona dla sieci Verizon ma się rozpocząć już pod koniec bieżącego roku, tak aby operator mógł go wprowadzić do swojej oferty na początku 2011 roku. Urządzenie będzie oparte na bezprzewodowej technologii alternatywnej o nazwie CDMA używane przez Verizon.

Układ odpowiedzialny za obsługę sieci CDMA dostarczy firma Qualcomm Inc. iPhone 4 CDMA oznacza koniec wyłączności AT&T na telefony Apple, którą operator posiada już od 3 lat.

iPhone 4 CDMA, to jednak nie nowy iPhone 5G. Te urządzenie jest opracowywane osobno. Jedna z osób związanych z projektowaniem nowego telefonu zdradziła, że nowa komórka będzie się znacząco różnić od iPhone 4 pod względem wyglądu. Zapewne projektanci zrezygnują z nietrafionego pomysłu anteny, za którą kalifornijskiemu gigantowi mocno się dostaje.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *