Home Newsy Konferencja Apple i nowe iPady
Konferencja Apple i nowe iPady
0

Konferencja Apple i nowe iPady

0

Ikona

Konferencja Apple już za nami i tak jak wszyscy się spodziewali został na niej zaprezentowany nowy iPad Air. To właśnie od tego urządzenia zaczęło się wystąpienie, choć debiutów w trakcie trwania imprezy pojawiło się więcej. Slogan znany z zaproszenia ?To trwało zbyt długo? przestał być już tajemniczym zlepkiem słów.

iPad Air 2

Zacznijmy jednak od sprzętu, którego obecność była oczywistością. Flagowy model iPada o przekątnej ekranu 9,7 cala jest teraz, zgodnie z zaszłymi plotkami, tabletem cieńszym od poprzednika, a jego grubość według specyfikacji technicznej wynosi dokładnie 6,1 mm. Cała konstrukcja waży ?piórkowe? 435 gramów, zaś designem przypomina sprzęt sprzed roku. Charakterystycznych elementów, które wyróżniają iPada Air 2 od poprzednika jest jednak mimo to kilka. Przede wszystkim zgodnie z treścią przedpremierowych doniesień, tablet został pozbawiony przełącznika blokady orientacji ekranu, a przycisk Home uzbrojono w czytnik linii papilarnych.

1

Potwierdziły się także plotki o trzech wariantach kolorystycznych w jakich gadżet trafi na rynek konsumencki. Po raz kolejny również trafne okazały się spekulacje w zakresie procesora. Pod obudową nowego iPada znajduje się ulepszona wersja chipa A8 znanego z tegorocznych iPhone?ów, czyli jednostka A8X. W jego sąsiedztwie ulokowano koprocesor M8 wraz z barometrem i czujnikiem ruchu. Użytkownicy narzekający do tej pory na trudności w korzystaniu z tabletu przy dużym nasłonecznieniu powinni wreszcie być usatysfakcjonowani. Nowy iPad został bowiem wyposażony w powłokę antyrefleksyjną, która wyeliminuje problem z czytelnością zawartości wyświetlanej na ekranie. Ten ostatni posiada teraz troszkę lepszą rozdzielczość.

W ręce użytkownika oddano równocześnie lepszej jakości kamerę FaceTime oraz główny aparat iSight. Ten może poszczycić się rozdzielczością 8 Mpx umożliwiając wykonywanie zdjęć poklatkowych i seryjnych. iPad Air 2 trafi na sklepowe półki 25 października, dziś jednak zaczęła się jego przedsprzedaż, także w Polsce.

iPad mini Retina 3

Kolejną nowością jaką Apple uraczyło świat technologiczny podczas wczorajszej konferencji jest mniejszy odpowiednik flagowego modelu iPada. Zmiany konstrukcyjne są analogiczne, a więc iPad mini Retina 3 doczekał się czytnika Touch ID, lepszej optyki oraz trzech wersji kolorystycznych. We wnętrzu jednak znajduje się poprzednia odsłona procesora znanego z iPhone’a 5S, a więc chip A7. Tablet trafi do rąk pierwszych użytkowników nie wcześniej jak 25 października.

2

Oba urządzenia pracują pod kontrolą systemu iOS 8.1. Wersja tego oprogramowania ujrzy światło dzienne dla starszych urządzeń już w nadchodzący poniedziałek.

Źródło: Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)