Home Newsy Komu opłaca się wybrać abonament z telefonem?

Komu opłaca się wybrać abonament z telefonem?

Komu opłaca się wybrać abonament z telefonem?
0

Jeśli dużo rozmawiasz, korzystając z telefonu zarówno w kraju, jak i za granicą, powinieneś się zastanowić nad podpisaniem umowy z operatorem na abonament z telefonem. Dodatkową korzyścią może być niska cena aparatu telefonicznego.

Zakup telefonu na własną rękę może okazać się korzystniejszy, jednak wiążąc się z operatorem np. na 24 miesiące, zyskasz wiele dodatkowych bonusów.

Dlaczego warto postawić na abonament z telefonem?

Decydując się na taką formę umowy z operatorem, możesz otrzymać telefon w niskiej cenie i gwarancję na ten sprzęt. Oprócz tego zyskasz szereg usług, które ułatwią komunikację: dane internetowe, bezpłatne SMS-y i minuty. Abonament z telefonem najczęściej opiera się na umowie, która trwa od 24 do 36 miesięcy. W tym czasie abonent zobligowany jest do płacenia stałych, comiesięcznych kosztów. Jeśli prowadzi działalność gospodarczą, można traktować to jako koszty uzyskania przychodu i odliczać podatek VAT. Może się wówczas okazać, że realna kwota, jaką płaci operatorowi, jest kilkadziesiąt procent niższa niż w umowie. Wybór abonamentu z telefonem jest wygodny również ze względu na to, iż to po stronie operatora leży obowiązek dobrania odpowiedniego sprzętu do potrzeb i możliwości klienta. Abonent nie musi wtedy sam szukać urządzenia w sklepach, tylko wybiera taki aparat, który w jak największym stopniu spełnia jego oczekiwania i jest dostępny w najlepiej dopasowanej ofercie. To jeden z głównych powodów, dla których możesz uznać, że abonament z telefonem ułatwia życie. Kolejne zalety to fakt, że – inaczej niż w przypadku kart prepaid – nie musisz martwić się brakiem środków na koncie. Dzięki podpisaniu umowy na abonament z telefonem uda ci się efektywniej zaplanować budżet w firmie lub w domu. Warto również wspomnieć, że w abonamencie możesz uzyskać dodatkowe pakiety i usługi, jeśli rozszerzysz współpracę z operatorem o oferty dla członków rodziny, znajomych oraz pracowników w firmie.

Abonament z telefonem – co jeszcze warto wiedzieć?

Do zalet abonamentu zalicza się również korzyści wynikające z możliwości zawieszenia umowy. Warto sprawdzić, czy taka opcja dostępna jest u twojego operatora – wyjeżdżając za granicę, można zawiesić obowiązywanie umowy nawet na trzy miesiące. Wprawdzie to rozwiązanie płatne, ale może się okazać, że korzystanie z oferty lokalnego operatora za granicą jest znacznie korzystniejsze niż rozmowy w roamingu. Choć wypełnione bonusami oferty operatorzy kierują przede wszystkim do nowych klientów, aby ich w ten sposób zachęcić do współpracy, za wierność jednej sieci również można otrzymać różnego rodzaju bonusy. Są to być zarówno dodatkowe gigabajty danych, dzięki którym będziesz dłużej korzystać z Internetu, jak i możliwość zakupu nowszego modelu smartfona w dużo korzystniejszej cenie niż nowi klienci, którzy dopiero zamierzają podpisać umowę na abonament z telefonem.