Komisja Europejska sprawdzi czemu Apple blokuje flasha
0

Komisja Europejska sprawdzi czemu Apple blokuje flasha

0

Komisja Europejska zamierza stanąć w obronie użytkowników, którzy narzekają na brak możliwości korzystania z Adobe Flash w urządzeniach opartych na systemie iOS. Nie zdziwię się jeśli KE zmusi Apple do wprowadzenia technologii flash.

Steve Jobs, szef firmy Apple, już od dłuższego czasu twierdzi, że technologia flash jest przestarzała i nie ma szans, aby była w przyszłości przydatna. Dlatego sukcesywnie odmawia wprowadzenia Adobe Flash do produktów Apple opartych na systemie iOS.

W USA ten proceder jest możliwy, ponieważ zezwala na to tamtejsze prawo, ale już w Europie niekoniecznie. Komisja Europejska zamierza zbadać tą sprawę i nie zdziwię się jeśli Apple zostanie zmuszone do wprowadzenia flasha do europejskich wersji swoich urządzeń.

Dodajmy, że już wcześniej KE zmusiła Microsoft do umieszczenia możliwości wybrania domyślnej przeglądarki internetowej w systemie operacyjnym Windows.

źródło zdjęcia: gazetaprawna.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *