Home Newsy Kolejny błąd w iOS 7.1
Kolejny błąd w iOS 7.1
0

Kolejny błąd w iOS 7.1

0

Ikona

Systemy operacyjne od Apple jak żadne inne na rynku posiadają ograniczone możliwości związane z modyfikacjami wprowadzanymi przez użytkownika. Ma to swoje plusy i minusy, brak zewnętrznej ingerencji jednak przyczynia się do zachowania stabilności działania jabłkowego softu. Niestety coraz częściej użytkownik dostaje w swoje ręce produkt finalny pełen niedoróbek i opcji dotąd blokowanych przez giganta z Cupertino.

Platforma iOS 7 od samego początku borykała się z licznymi problemami wieku dziecięcego, a kolejne aktualizacje nie do końca eliminowały nieścisłości wykryte w kodzie. Antidotum na skołatane nerwy właścicieli dotykowych urządzeń miał być update systemu do wersji iOS 7.1. Jak się jednak okazuje po lekko ponad dwóch tygodniach od premiery i ta odsłona oprogramowania nie jest wolna od wad. Co więcej pozwala ona na wykonanie czynności, które z założenia producenta są niedozwolone. Mowa o tworzeniu katalogów zagnieżdżonych wewnątrz innych folderów. Błąd ten występował także przy wcześniejszych odsłonach mobilnej platformy i miał zostać wyeliminowany przy okazji wydania ostatniej aktualizacji. Jak się jednak okazuje funkcja ta nadal jest dostępna, co też potwierdza poniższy, krótki film.

Prosta z założenia Apple struktura systemu została zakłócona już u źródła. Najprawdopodobniej możliwość tworzenia zagnieżdżonych katalogów zostanie usunięta wraz z podniesieniem systemu iOS do wersji 7.1.1.

Źródło: Softpedia

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)